Erdoğan'dan PKK'ya gözdağı!

Erdoğan'dan PKK'ya gözdağı! .7999
  • Giriş : 08.10.2008 / 20:09:00

Hükümet tezkereyi aldı. Aynı saatlerde Diyarbakır'da hain bir saldırı yaşandı. Erdoğan saldırının ardından bakın neler söyledi?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Kimse güvenlik güçlerimizin operasyon gücünden taviz beklemesin. Bu operasyonel gücünü güvenlik güçlerimiz, polisiyle de askeriyle de sürdürecektir. Nereye kadar? Terör örgütü silahını bırakıncaya kadar sürecektir'' dedi.

TBMM'de gazetecilerin Diyarbakır'daki polis servis aracına yapılan saldırıyla ilgili sorularını yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:

TEZKEREYİ ALDIK

''Son gelen bilgi; maalesef 4 şehidimiz var. Tabii şu anda silahlarını bırakarak kaçmışlar. O silahlar alındı. Yaralılarımız şu anda hastanede. Temenni ederiz ki oradan şehitlerimize ilave çıkmasın. Tabii bu iş artık yoğun bir şekilde devam ediyor. Gerek şu andaki tezkere süreci, gerek önümüzdeki yerel seçimler, gerek bölgedeki yapılan son çalışmalar...

TERÖR ÖRGÜTÜ SİLAHINI BIRAKANA KADAR

Bu noktadaki mücadele devam edecektir. Ama bunlar asla bizi yıldıramayacaktır. Ama yine söylüyorum; birliğimiz, beraberliğimiz burada çok önemli. Birlik, beraberlik, siyasi amaçlara dönüştürülmemeli. Kimse de güvenlik güçlerimizin operasyon gücünden taviz beklemesin. Bu operasyonel gücünü güvenlik güçlerimiz, şüphesiz polisiyle de askeriyle de sürdürecektir. Nereye kadar? Terör örgütü silahını bırakıncaya kadar sürecektir. Ve kimse de bu terörün böyle kısa vadeli bir süreç olduğunu... Onu da beklemesin.

TSK İLE YOL HARİTAMIZI BELİRLEYECEĞİZ

Bu, dünyanın her yerinde uzun süreçli bir mücadele. Ama olayın sadece güvenlik boyutu yok. Olayın diplomatik boyutu var, siyasi boyutu var, ekonomik, sosyolojik ve psikolojik boyutu var. Bütün bunlara yönelik olarak da yarın bir çalışmamız olacak. Silahlı kuvvetlerimizin üst düzey yöneticileri ile terörle ilgili bakan arkadaşlarım ve teknokrat arkadaşlarımız birlikte yarın bir çalışma yapacağız ve yeni yol haritamızı gözden geçirecek, atılacak bazı adımlara yönelik de buradan inanıyorum ki bir karar çıkmasına zemin hazırlayan çalışma yapacağız. Yarından sonraki süreçte bu çalışmalar yoğunluk kazanacak. Onu da ifade etmek isterim.''

Erdoğan, ''Tezkere sonucunu nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna da ''Bu hassasiyeti gösteriyor'' karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*