Erdoğan'dan rahatlatan açıklama geldi

Erdoğan'dan rahatlatan açıklama geldi.9658
  • Giriş : 17.05.2009 / 02:00:00
  • Güncelleme : 16.05.2009 / 23:54:40

Domuz gribinin ABD bir vatandaşta tespit edildiğini açıklayan Erdoğan, "Herşey kontrolümüz altında" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Domuz gribi virüsünün Irak asıllı bir ABD vatandaşında tespit edildiğini açıklayan Başbakan Erdoğan, "Herşey kontrolümüz altında" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'ndan giriş yapan Irak uyruklu ABD vatandaşında domuz giribi virüsünün bulunması konusunda endişelenecek bir durumun olmadığını söyledi. Erdoğan, "Olay kontrolümüz altındadır. Şahsın ailesi ve diğer yolcularla ilgili izleme de devam etmektedir." dedi.

Rusya'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde düzenlediği basın toplantısında Irak uyruklu ABD vatandaşında domuz gribi virüsü tespit edilmesine değindi. Endişelenecek bir durumun olmadığını belirten Erdoğan, "Bütün bilgileri Sağlık Bakanımız verdi. Olay bizim kontrolümüz altındadır. Sıkı bir takiple bu süreç devam etmektedir. Hasta müşahede altındadır. Ailesi ve diğer yolcuları izleme çalışmaları da devam ediyor." şeklinde konuştu.

Polonya ziyaretini değerlendiren Erdoğan, 1923'ten bu yana Polonya'yı ziyaret eden ilk başbakan olduğunu söyledi. Polonya'nın AB konusunda Türkiye destek veren ülkelerden biri olduğunu belirten Erdoğan, "İki ülke arasındaki ticaret hacmi 2,5 milyar Euro. Bu rakam yeterli değil. Ticaret hacmini 2013'te 7 milyar Euro'ya çıkarmayı hedefliyoruz. 2012 Avrupa Şampiyonası'nı Ukrayna ile birlikte düzenleyecek Polonya'daki alt yapı çalışmalarında Türk müteahhitlerinin ne gibi işler yapabilecekleri de ziyaretimde gündeme gelmiştir. Türk müteahhitlerinin konuyu yakın takibe almasıyla bir netice almamız mümkün olacaktır." dedi.

"DAĞLIK KARABAĞ ÇÖZÜLMEDEN SINIR AÇILMAZ"

Dağlık Karabağ sorunu ve Ermenistan sınırının açılması konusundaki soruları cevaplayan Erdoğan, "Türkiye'nin Dağlık Karabağ konusunda bölgenin bir ülkesi olarak sessiz kalması söz konusu değildir. Dağlık Karabağ'a yapılan müdahalenin ardından sınır kapısı kapanmıştır. Sebebi budur. Bir sebep-sonuç ilişkisidir. Sebep ortadan kalmadan sınır kapısını açmayız." şeklinde konuştu.

Erdoğan, Rusya Başbakanı Putin ile ağırlık olarak ekonomik ve ikili ilişkileri ele alacaklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*