Erdoğan'dan rektöre: 'Kimsin sen otur yerine'

Erdoğan'dan rektöre: 'Kimsin sen otur yerine'.8169
  • Giriş : 20.01.2008 / 00:49:00
  • Güncelleme : 20.01.2008 / 01:00:27

Erdoğan, askeri göreve çağıran emekli binbaşı rektöre 'Kimsin sen otur yerine' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Rektör çıkıyor darbe çağrısı yapıyor. Kimsin sen ya, sen önce yerini bil. Otur oturduğun yerde. Orduya akıl verme, Ordu ne yapacağını senden çok daha iyi bilir'' dedi.

"REKTÖR DARBE ÇAĞRISI YAPIYOR"

Erdoğan, Haldun Alagaş Spor Kompleksinde yapılan partisinin Ümraniye Kadın Kolları İkinci Olağan Kongresi'ndeki konuşmasında, ''milletin bireysel tercihleriyle uğraşılarak, ülkeye patinaj yaptırıldığını'' söyledi. Başbakan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

''Rektör çıkıyor darbe çağrısı yapıyor. Kimsin sen ya, sen önce yerini bil. Otur oturduğun yerde. Sen rektörü olduğun üniversitede, yavrularımızı en iyi şekilde yetiştirmekle mükellefsin. Orduya akıl verme, Ordu ne yapacağını senden çok daha iyi bilir. Bu tür atılımlar, bu tür adımlar, maalesef ülkemizde hiç de arzu etmediğimiz bir atmosferi, bir havayı oluşturuyor. Bunlar yanlış.''

REKTÖR NE DEMİŞTİ?

Giresun Üniversitesi'nin emekli binbaşı Rektörü Öztürk, "Silahlı kuvvetlerin sıcak gelişmelere angaje olması, içeride rejimin değişmesini önlemedeki rolünü ciddi şekilde geriletir” demişti.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yeni kurulan Giresun Üniversitesi'ne rektör olarak atadığı, emekli binbaşı Prof. Dr. Osman Metin Öztürk, kişisel web sitesinde "Sıcak gelişmelere angaje olmuş bir Silahlı Kuvvetlerin, içeride rejimin değişmesini önlemedeki rolünü ciddi şekilde gerileteceğini" söylemişti.

Rektör Öztürk, kişisel web sitesinde kaleme aldığı "Orta Doğu'da Oyunun Yeni Adı: Sünni Cephe" başlıklı yazısında, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurtiçindeki rejimi koruma görevine yönelik endişelerini dile getirmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious