Erdoğan'dan Sarkozy'ye net uyarı!

  • Giriş : 07.05.2007 / 00:00:00

Başbakan Rcep Tayyip Erdoğan, Sarkozy için "Seçim meydanlarında yapmış olduğu açıklamaları bundan sonra duymamayı umuyoruz" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gerek Avrupa Birliği süreciyle alakalı olarak gerek Fransa-Türkiye ilişkileri açısından temennimiz odur ki Sayın Sarkozy’nin şu ana kadar seçim meydanlarında yapmış olduğu açıklamaları bundan sonra ikili ilişkilerde aynı şekilde görmeyiz" dedi.

Başbakan Erdoğan, AK Parti’ye gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Nicolas Sarkozy’nin Fransa Cumhurbaşkanı seçilmesi ile ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu:

"Fransa halkının takdiridir. Dolayısıyla biz Fransa halkının takdirine saygı duymak zorundayız. Hayırlı olsun diyoruz. Gerek Avrupa Birliği süreciyle alakalı olarak, gerek Fransa-Türkiye ilişkileri açısından temennimiz odur ki Sayın Sarkozy’nin şu ana kadar seçim meydanlarında yapmış olduğu açıklamaları bundan sonra ikili ilişkilerde aynı şekilde görmeyiz." Erdoğan, "Peki bu olumsuz etkileyebilir mi? Çünkü üç güçlü devletten ikisi Türkiye’ye muhalif" sorusuna, "Bilemiyorum. Uygulamayı bundan sonra göreceğiz" yanıtını verdi.

Başbakan Erdoğan, "Tebrik için bir temasınız oldu mu?" sorusu üzerine "Tebrik için biz hemen zaten yazılı tebriğimizi gönderiyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious