Erdoğan'dan şehitlere ağlatan şiir

Erdoğan'dan şehitlere ağlatan şiir.11713
  • Giriş : 24.02.2008 / 18:12:00

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları 2. Olağan Kongresi'nde konuşan Başbakan Erdoğan, K.Irak'ta şehit olan Mehmetçikler için okuduğu Çanakkale şiri salondakileri göz yaşlarına boğdu:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde başlattığı kara harekatına ilişkin ''Herkes bilmelidir ki, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini, sınırlarımızın güvenliğini, birlik ve bütünlüğümüzü korumaktan başka amacımız yoktur'' dedi.

Başbakan Erdoğan, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları 2. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin perşembe akşamı Kuzey Irak'ta terör örgütüne yönelik bir kara harekatı başlattığını hatırlattı.

Türkiye'nin birlik ve beraberliğine kasteden bölücü terör örgütünü toplumdan tecrit etme mücadelesini çok yönlü olarak sürdürdüklerini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti:

''Herkes bilmelidir ki, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini, sınırlarımızın güvenliğini, birlik ve bütünlüğümüzü korumaktan başka amacımız yoktur. Iraklı kardeşlerimiz, dostlarımız, oradaki sivil vatandaşlar bilmelidir ki bizim silahlı kuvvetlerimizin hedefinde asla yeri yoktur. Sadece terör kamplarına, teröristlere yönelik bir temizleme harekatıdır. Mesele budur. Silahlı kuvvetlerimiz, ağır kışa ve olumsuz coğrafya şartlarına rağmen yeni bir kahramanlık örneği sergiliyor. Bu millet, bu vatan için eşsiz bir mücadele veren Mehmetçiğimize, güvenlik güçlerimize Allah'tan kolaylıklar diliyorum. Maalesef terörle mücadelenin doğasında şehit olmak ve gazi olmak var. Kahramanca mücadele verirken şehit olan askerlerimize, yavrularımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine, milletimize sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun diyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum. Kara kışta güneş doğuran bu aslanlara söylenecek tek söz var;

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker,
Gökten ecdad inerek öpse o pak alnı değer.
Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor tevhidi.
Bedrin arslanları ancak, bu kadar şanlı idi.
Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın?
Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın.
Ey şehid oğlu şehid,
isteme benden makber,
sana aguşunu açmış duruyor Peygamber''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious