Erdoğan'dan 'sert' yorum

  • Giriş : 02.02.2007 / 00:00:00

Erdoğan:Jandarma içinde çetelere izin vermeyeceğiz

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Kamuda, kendi kutsal değerlerini öne çıkararak hukukun üstünlüğünü hiçe saymak suretiyle bir tür örgütlenmeye, çeteleşmeye gitmek isteyenlere fırsat vermemenin gayreti içerisindeyiz'' dedi.

Erdoğan, Cuma namazını konutunun bulunduğu Emniyet Mahallesi'ndeki Akabe Camii'nde kıldı.

Cami çıkışında vatandaşlarla selamlaşan Erdoğan, cami önünde kendisini bekleyen çocuklarla da ilgilendi ve oyuncak hediye etti.

Daha sonra basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, gazeteci Hrant Dink cinayetinin sanığı Ogün Samast'ın basına yansıyan görüntülerine ilişkin bir soru üzerine, olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığını hatırlattı.

Erdoğan, özellikle bir noktanın altını çizdiklerini ifade ederek, ''Yani nerede, ne tür bir sıkıntı varsa, ki tüm kamuoyunu rahatsız eden, başta yönetim olarak, hükümet olarak bizleri rahatsız eden ne varsa, bunların üzerine sonuna kadar gideceğiz'' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yürütme olarak üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kamuda, kendi kutsal değerlerini öne çıkararak hukukun üstünlüğünü hiçe saymak suretiyle bir tür örgütlenmeye, çeteleşmeye gitmek isteyenlere fırsat vermemenin gayreti içerisindeyiz. Tüm bu çalışmalarımızı bunun için yapıyoruz. Tabii burada bir şeyin altını özellikle vurgulamak gerekir. Dikkat ederseniz 58. ve 59. hükümetler dönemindeki bir olay hariç faili meçhul yoktur. Hepsinin failleri belli olmuştur ve çok kısa sürede de bu failler hep yakalanmıştır. Bu olayda da gördüğünüz gibi, yine 32 saat gibi kısa bir sürede yakalanmıştır. Ama biz bunu sadece faillerini yakalamak değil, acaba bunun uzantıları nelerdir, derinlikleri nelerdir, bunların üzerinde duruyoruz.''

Erdoğan, Trabzon'da başlatılan Samsun'da devam eden ve şu anda İstanbul'da da süren mülkiye müfettişlerinin çalışmalarına işaret ederek, ''Belki ileride başka illerde de bu çalışmalar olacak'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious