Erdoğan'dan S&P'ye: Sevsinler seni!

Erdoğan'dan S&P'ye: Sevsinler seni!.8946
  • Giriş : 16.11.2008 / 07:30:00
  • Güncelleme : 15.11.2008 / 23:53:27

Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin kredi notunu düşüren Standart and Poors'a tepki gösterdi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, G-20 zirvesi öncesi katıldığı toplantılarda Washington temaslarına ilişkin beklentilerini sıraladı.

Erdoğan, IMF ile anlaşma için kısıtlamaları kabul etmeyeceklerini söyledi. Erdoğan Türkiye'nin kredi notunu düşüren Standart and Poors'u (S&P) eleştirirken, "Bu iş bana ısmarlama geliyor" ifadesini kullandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Washington'da, Ulusal Basın Kulübü'nde, Türk ve Amerikalı basın mensuplarının katılımıyla düzenlenen toplantıda konuştu.

Toplantının ardından soruları cevaplayan Erdoğan, kredi değerlendirme şirketi Standard and Poors'un, Türkiye'nin reytingini düşürdüğü yönündeki bir soru üzerine, "Şu anda aynı kurumun, kısa bir süre önce arkadaşlarımızla görüşmelerde olayı farklı yansıtırken, böyle bir açıklama yapmış olmasını anlamsız buluyorum. Hazırladıkları raporda yaklaşımları ülkemizin durumunu yansıtmıyor, açık söyleyeyim. Onların raporunda yer verdikleri gibi bir sıkıntısı söz konusu değil. Olayın içinde yaşayan şahsım ve ülkemdir. Bana bu iş biraz ısmarlama geliyor, açıkça söyleyeyim" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*