Erdoğan'dan sürpriz brifing açıklaması

Erdoğan'dan sürpriz brifing açıklaması.14438
  • Giriş : 24.10.2008 / 17:25:00

Erdoğan, Genelkurmay'ın pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında vereceği brinfinge ilişkin konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı'nın 27 Ekim Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında vereceği brinfinge ilişkin, ''Terörle mücadeleye yönelik neler yapılıyor, yapılmakta, ağırlıklı olarak bu konuları ihtiva eden bir brifing olacak'' dedi.

Erdoğan, partisinin Şile İlçe Teşkilatı'nın 3. olağan kongresinden ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin ''Genelkurmay Başkanı tarafından Bakanlar Kurulu'nda brifing verileceğini'' belirtmesi üzerine, Erdoğan şunları söyledi:

''Türkiye'deki malum terör gelişmeleriyle alakalı olarak, terörle mücadeleye yönelik neler yapılıyor, yapılmakta, ağırlıklı olarak bu konuları ihtiva eden bir brifing olacak. Bu konuda şu anda mücadelenin geçmişinden bugüne ve geleceğe yönelik neler yapılabilir bunlara ilişkin brifing. Ayrıca bir de daha sonra terörle mücadeledeki arkadaşlarla birlikte Eğirdir'e gidecek, çalışmaları yerinde göreceğim. Orada da ayrıca bir brifing alacağız. Müşterek kurumlar arası birlikteliği ve yapılması gereken, bize düşen görevler nelerdir, bundan sonra neler olabilir, bunları beraberce görüşelim, müzakere edelim, ona göre de daha isabetli adımlar atalım. Bunun için de en az zararla, en büyük paydayı nasıl elde edeceğiz, bunun çalışmalarını gerçekleştirelim istiyoruz.''

Başbakan Erdoğan, ''Eğirdir'e ne zaman gideceksiniz?'' sorusu üzerine, ''Kasımın ilk haftasında'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*