Erdoğan'dan Trabzon'a jest!

Erdoğan'dan Trabzon'a jest!.8599
  • Giriş : 11.03.2009 / 23:39:00

Başbakan Erdoğan, "one minute" ifadesini Davos'tan sonra ilk kez Trabzon'da kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Davos'ta İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e cevap vermek isterken panelin moderatörünün söz vermemesi üzerine kullandığı "one minute" ifadesini Davos'tan sonra ilk kez Trabzon'da kullandı. Erdoğan, kalabalığın ısrarı üzerine "one minute" dedi. Erdoğan, mitingde kullandığı Lazca ifadelerle de alanı dolduran kalabalığı güldürdü.

Erdoğan, partisinin Trabzon Atatürk Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuştu. Erdoğan, mitingde sık sık Lazca ifadeler kullandı.

''BİLDUKLERİMU, ÖĞRENDUKLERUMİ TRABZON'A YAPALUM DA''

Erdoğan, İstanbul'u 1994 yılında CHP'den devraldıklarını, Antalya'yı, Gaziantep'i de CHP'den devraldıklarını hatırlattı. Erdoğan, kendisinin sadece Başbakan olarak Trabzon'a 19. geldiğini; her gelişinde de elinin boş gelmediğini anımsattı.

Erdoğan, "Bu kardeşiniz, hemşehriniz, bu evlanız İstanbul Belediye Başkanlığı'ndan buraya geldi. Şimdi diyorum ki, ben bildukerumi, bugüne kadar öğrenduklerumi Trabzon'a yapalum da...'' ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ''Şimdi Allah aşkına söyleyin! Sayın Baykal buraya kaç kere geldi, soruyorum? Kendi belediyesinin iş başında olduğu bu kenti kaç kez ziyaret etti. Acaba kendi belediyesi burada kaç kez açılış yaptı. Geçenlerde bir tanesini görmüştüm, doğru. O da neydi, kat karşılığı inşaat yaptırıyordu. Hatırlatınız da...'' diye konuştu.
Erdoğan, şöyle devam etti: "Diyorum ya, dalgaya göre kürek. Bunun siyaset mantığı bu. Trabzon'un bir lafı daha var, 'oy Kadırga Kadırga cuma gelmedi mi? Senin bu yalanların daha tükenmedi mi'. Öyle mi? Bunlar ne zaman tükenecek? 29 Mart, bak çok önemli.''

Trabzon'daki mitinginin 37. mitingi olduğunu anımsatan Erdoğan, ''Buradan ayrıldıktan sonra öyle eve gidip yatmak yok. Trabzon 37. miting. Onlar nerede? Biz gidiyoruz onlar 'geliyi arkadan yali yali.' Onun için son kararı sizler vereceksiniz.'' şeklinde konuştu.

"ONE MİNUTE" DEDİ

Bu arada, konuşmasının bir bölümünde mitinge katılan kalabalığın ön taraflarındaki vatandaşlar Başbakan Erdoğan'a "One minute de..." şeklinde bağırdı. Bunun üzerine bir süre gülen Erdoğan, "One minute!" dedi. Erdoğan'ın bu sözü nüyük alkış aldı. Erdoğan, daha sonra konuşmasına devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*