Erdoğan'dan TÜSİAD'a yanıt

  • Giriş : 08.05.2007 / 00:00:00

Erdoğan: Parlamento ne yapacağını onlardan gayet iyi bilir

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "derhal seçim" tartışmaları ile ilgili, kendilerinin de 24 Haziran ya da 1 Temmuzda seçim yapılmasını istediklerini, ancak Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçimlerin en erken 22 Temmuzda yapılabileceğini bildirdiğini ifade etti.
Erdoğan, parti genel merkezine gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
"YSK’nın kararını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Erdoğan, şu yanıtı verdi:
"Bizim bu konuda her şeyimiz çok açık, net. En erken nasıl olur diye bunu en başından hep savunduk. Bizim ilk hedefimiz 24 Haziran, 1 Temmuzdu ama daha sonra komisyonun YSK ile görüşmesi neticesinde ’bunu ancak 22 Temmuzda yetiştirebiliriz’ demelerinden dolayı Meclis’ten de 22 Temmuz seçim tarihi olarak çıktı. Şimdi artık bizler 22 Temmuza hazırlıklarımızı yapıyoruz, yapacağız ve şu anda seçim takvimi çalışmaya başladı. Parti olarak seçim takvimine uygun olarak biz de çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bundan sonraki süreç ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun demekten başka bir şey yok." Erdoğan, TÜSİAD’ın "Anayasa değişiklik paketi yeni Meclis’e kalsın" şeklindeki önerisinin hatırlatılması üzerine de "Onları ilgilendiren bir konu. Parlamento ne yapacağını onlardan gayet iyi bilir" dedi.
DSP ile CHP’nin seçim iş birliği ile ilgili yorumunun sorulması üzerine Erdoğan, "Onların kararı, hayırlı olsun. Olabilir, fark etmez" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious