Erdoğan'dan valilere 'kömür dağıtın' çağrısı

Erdoğan'dan valilere 'kömür dağıtın' çağrısı.18200
  • Giriş : 25.12.2007 / 10:07:00

AK Parti İletişim Merkezi'ne yapılan 500'üncü başvuru nedeniyle düzenlenen törene katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vali ve kaymakamlardan ev ev dolaşıp kömür dağıtmalarını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde, Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yarım Milyon Gülen Yüz AKİM Programı" toplantısında yaptığı konuşmada, bugün itibariyle AK Parti İletişim Merkezi'ne (AKİM) 500 bin kişinin ulaştığını, görüşlerini, önerilerini taleplerini ilettiklerini ve bunların da cevap bulduğunu söyledi.

Burada bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, sadece millete hizmet için göreve geldiklerini belirterek, "Zamanı geldiğinde emaneti teslim edeceğiz, bu anlayıştan uzaklaşmayalım'' sözleriyle AK Partilileri uyardı.

Hükümetlerinin sosyal devlet ilkesini hayata geçirdiğini vurgulayan Erdoğan, dağıtılan kömür yardımlarını hatırlattı.

Şu ana kadar 8 milyon aileye 6 milyon ton kömür dağıtıldığını ifade eden Erdoğan, "Bütün valilerimiz, kaymakamlarımız şunu bilsin, eğer evinde sobası yoksa sobasını da alacaksın" dedi.

"Ama benim fakirim, onurludur, gururludur, senin kapına gelmesini beklemeyeceksin, gideceksin arayacaksın, bulacaksın, muhtarlarla irtibatı kuracaksın" diyen Başbakan Erdoğan, kömürü ve sobayı valilerin ve kaymakamların bizzat dağıtması gerektiğini söyledi.

Erdoğan, "Sayın valim, sayın kaymakamım, atlayacaksın kamyonun şoför mahalline oturacaksın, gerekirse sen gideceksin. Kapıyı çalacaksın, kömürü, sobayı sen vereceksin, bunu yaptığın gün Türkiye uçar, uçar, bu noktaya gelir" dedi.

Erdoğan, bu çalışmaya kendisinin, bakanların ve milletvekillerinin de dahil olduğunu kaydetti.

İktidarları ödneminde iltimas, kayırma, partizancılık gibi siyasi hastalıkların tarihe karıştığını yineleyen Erdoğan, "Eksikler yok mudur, vardır. Bu hastalıklardan hala yok mudur, vardır. Kolay değil. Beş senede, on yılların, belkide yüz yılların hastalığını kazıyıp atmak mümkün değil, ama bunu asgariye indirmek görevimizdir" dedi.

Erdoğan, konuşmasının ardından eşi Emine Erdoğan ile "yarım milyonuncu gülen yüzümüz" şeklinde anons edilerek sahneye çağrılan Onur Taşköprü isimli özürlü bir çocuğa bilgisayar hediye etti ve AKİM'in başarılı çalışanlarına ödüller verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious