'Erdoğan'ı davet etmemiz söz konusu değil'

  • Giriş : 03.03.2006 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi eski Genel Başkan Yardımcılarından Hasan Ekinci, DYP eski Genel Başkanı Tansu Çiller'in kendisi aracılığıyla Recep Tayyip Erdoğan'ı partiye davet ettiği şeklindeki haberleri yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bir dönem Tansu Çiller'in, danışmanlığını yapan Memduh Bayraktaroğlu'nun, "Çillerli Yıllarım" adlı kitabında; 3 Kasım seçimleri öncesinde, Çiller'in Başbakan Tayyip Erdoğan'ı partisine davet ettiği ancak Erdoğan'ın kendisi aracılığıyla bu teklifi reddettiği iddialarına cevap veren Ekinci, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirterek "Kitaptaki iddialar kulaktan dolma bilgiler ile yazılmış böyle bir teklif götürmemiz mümkün değildi. Çünkü sayın Erdoğan o dönemde yasaklıydı " dedi.

Kitaptaki bilgileri siyasetin dışında bir çok şeye vakıf olmayan birinin beyanları olarak gördüğünü kaydeden Ekinci, Erdoğan ile ilişkilerinin kendisinin orman bakanı, Erdoğan'ın ise belediye başkanı olduğu dönemde başladığını vurgulayarak, "Sayın Erdoğan belediye başkanı iken, İstanbul'un su sorununu çözmek için benden yardım istedi. Gerekli yardımı kendisine sağladık. Bundan sonraki dönemde de görüşmelerimiz devam etti. Kendisi yasaklıyken de görüşmelerimiz devam etti. Ancak yasaklı birinin partiye daveti söz konusu olamaz" şeklinde konuştu.

Kitapta ismi geçen Cem Uzan, Mehmet Ağar, Kemal Derviş'in partiye davetinin de doğru olmadığını ifade eden Hasan Ekinci, kitapta ismi geçenler arasında sadece İlhan Kesici'ye böyle bir teklif götürdüklerini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious