Erdoğan'ı deliye döndürecek yazı!

Erdoğan'ı deliye döndürecek yazı!.8865
  • Giriş : 28.11.2008 / 19:20:00
  • Güncelleme : 28.11.2008 / 18:53:32

Daha önce iyi şeyler yazan dergi bu kez fikrini değiştirmişti. Bakın neler yazdı?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Haftalık 1 milyon tirajlı İngiliz ekonomi ve haber dergisi The Economist, Başbakan Erdoğan'ın, parti kapatma davası sonrasından günümüze kadar olan icraatlarını değerlendiren bir yazı kaleme aldı. İnternethaber'in derlediği Ankara çıkışlı haberde "Gittikçe daha otokratik olan Erdoğan verdiği sözlerin hiçbirisini tutamadı. Endişe verici bir biçimde kararsız durumda" denildi.

ENDİŞE VERİCİ BİÇİMDE KARARSIZ

“Partisi kapatılmaktan son anda kurtulan Erdoğan hakkındaki en büyük soru ideolojik olmayan cesur reformlar mı yapacağı yoksa kararsız bir politika mı yürüteceğine dairdi.

Kürt meselesinin tırmanmasıyla bu sorular daha da önem kazandı. Üzerine de küresel finans krizi çıktı. Ancak Erdoğan endişe verici şekilde kararsız olmaya tercih etti.

GİTTİKÇE OTOKRATİK OLDU

Erdoğan gittikçe artan bir şekilde daha otokratik (buyurgan) olmaya başladı ve siyasi rakiplerine koz vermemek için içine kapandı. Bu durum da Türkiye'yi durağan ve başıboş bir görünüm kazanmasına yol açtı. Hiç olmadığı kadar AB'den uzaklaştı.

VERDİĞİ SÖZLERİ TUTAMADI

Erdoğan ikinci kez daha ezici bir çoğunlukla iktidara geldiğinde “Bana oy vermeyenlere bile ulaşacağım” sözü vermişti ancak sözlerinin hiç birini tutmadı. Seçmenine yabancılaşmaya başladı. Partisi içinde başgösteren yolsuzluk skandalları da AKP'yi yorgun ve eski parti görünümüne soktu.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*