"Erdoğan'ı dört gözle bekliyorum"

  • Giriş : 31.01.2009 / 19:40:00
  • Güncelleme : 31.01.2009 / 18:58:18

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı: "Bu sefer aynı rahatsızlıkların olmaması için özel bir ilgi göstereceğiz''

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Klaus Schwab, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelecek yılki Davos Zirvesi'ne katılmasını ''dört gözle beklediğini'' ifade ederek, ''Bu sefer aynı rahatsızlıkların olmaması için özel bir ilgi göstereceğiz'' dedi.

Schwab, Doğuş Grubu'nun Davos'taki kokteylinde yaptığı açıklamada, Türkiye'yi ve Türkleri çok sevdiğini, Başbakan Erdoğan'a da saygı duyduğunu söyledi.

Dün yaşanan olayın Türkiye ile İsrail ilişkilerine olumsuz bir etki yapmadığını ve yapmayacağını söyleyen Schwab, İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkilerin önemli olduğunu belirtti.

Dünkü oturumda yaşananları ''rahatsızlık verici'' diye nitelendiren Schwab, gelecek yılki zirvede böyle bir oturum yönetimi sorununun oluşmaması için özel gayret göstereceklerini kaydetti. Schwab, yaşanan olayda hatanın moderasyondan kaynaklandığını ve önümüzdeki yıl aynı hatanın tekrarlanmayacağını söyledi.

Gazze'deki olayların kaygı verici olduğunu söyleyen Schwab, burada olaylara uluslararası kamuoyunun da dikkatle izlemesi gerektiğini ifade etti.

1972 yılından bu yana eşiyle birlikte düzenli olarak Türkiye'yi ziyaret ettiklerini belirten Schwab, önümüzdeki günlerde de yine iki haftalık bir ziyaret için Türkiye'ye geleceklerini söyledi.

Schwab, Türkiye'nin Dünya Ekonomik Forumu toplantılarının en etkin katılımcılarından biri olduğunun da altını çizdi.

Bu arada kokteyle, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*