Erdoğan'ı kömürler kurtaramaz

Erdoğan'ı kömürler kurtaramaz.9824
  • Giriş : 15.01.2009 / 21:20:00
  • Güncelleme : 15.01.2009 / 21:31:22

MHP lideri Devlet Bahçeli, ülkede işsizliğin giderek yaygınlaştığını, açlık ve yoksulluğun arttığını savunarak Başbakan Erdoğan'a kömürle yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ülkede işsizliğin giderek yaygınlaştığını, açlık ve yoksulluğun arttığını savunarak, ''Böyle bir işsizliğin, toplumsal bunalımın yaygınlaştığı, kargaşanın başını alıp gittiği bir yerde bir torba kömür kimseyi kurtarmaz. Recep Tayyip Erdoğan Bey, seni de kurtarmaz'' dedi.

Partisinin Antalya'da Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde, Antalya büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının açıklandığı törende konuşan MHP Genel Başkanı Bahçeli, Türkiye'nin ağır bir süreçten geçtiğini, içeride ve dışarıda güvenlik tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Etnik bölücülük ve kanlı terörün geliştiğini ve yaygınlaştığını kaydeden Bahçeli, Türkiye'nin bir iç çatışma ortamına sürüklendiğini ifade etti.

AK Parti ve CHP'yi ''tahterevallinin iki ucu'' olarak nitelendiren Bahçeli, bu iki partinin, varlıklarını ''gerilim stratejisi ortaya koyarak sürdürmeye çalıştıklarını'' savundu. Devlet Bahçeli, ülkede ''İkisi ne derse onlar doğrudur'' anlayışının yerleştirilmeye çalışıldığını öne sürerek, biraz da milletin sesine, biraz da MHP'nin sesine kulak verilmesini istedi. Devlet Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

''2 bin 249 günden bu yana siyasi ve ahlaki çürüme ve kirlilik devam ediyor. İktidar pişkin, muhalefet ise tahterevalli siyasetinin diğer ucu olarak bu kirliliğin, çürümüşlüğün önüne geçebilecek adımları atamıyor.

Sayın Başbakan diyor ki 'Herşeyi hukuk yoluyla yapmak lazım'. Bu söz doğru bir söz. Peki hukuk yoluyla başlarken nereden başlamak lazım, onu niye söylemiyorsun? Onu istersen gel sayın Başbakan, TBMM'ye geldiğin günden itibaren Meclis'in gündeminde bulunan Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarını yakından ilgilendiren bazı ihale ve suiistimalleri kapsayan tezkerenin Meclis'te oylanarak dokunulmazlıkların kaldırılmasını sağlayın, ondan sonra da yüce adaletin önüne bir çıkın bakalım. Bunu niye yapmıyorsunuz? Öbür konuların hepsinde adalete güveniyorsun, peki kendini ilgilendiren bir konuda niye adalete güvenmiyorsun? Güveniyorsan gel Meclis'e kaldıralım şu dokunulmazlıkları.''

CHP'nin de başından beri dokunulmazlıkların kaldırılmasından yana olduğunu söylediğini kaydeden Bahçeli, şunları söyledi:

''Sözde kalmasın. 98 sende var, 68 MHP'de var. Topla. Gelin dokunulmazlıkların kaldırılması için bir yasa değişikliği, bir Anayasa değişikliğini Meclis'e getirelim. Niye yapmıyorsun? Söyleyip duruyorsun.''

-''BİR TORBA KÖMÜR KURTARMAZ''-

MHP Lideri Bahçeli, ekonomik krizin dünyayı olduğu gibi Türkiye'yi de sarmaya başladığına dikkati çekti. Resmi rakamlara göre Türkiye'de işsizliğin yüzde 11'e ulaştığını belirten Bahçeli, bunun da her 100 kişiden 11'inin işsiz olduğu anlamına geldiğini bildirdi. Bu rakamın yüzde 20'ler seviyesinde olduğuna inandıklarını ifade eden Bahçeli, ülkede işsizliğin giderek yaygınlaştığını, açlık ve yoksulluğun arttığını savundu.

Devlet Bahçeli, ''Böyle bir işsizliğin, toplumsal bunalımın yaygınlaştığı, kargaşanın başını alıp gittiği bir yerde bir torba kömür kimseyi kurtarmaz. Recep Tayyip Erdoğan Bey seni de kurtarmaz'' diye konuştu.

''Böyle bir Türkiye sürdürülebilir bir Türkiye değildir'' diyen MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

''Böyle bir Türkiye'de çok ciddi olarak bir beka sorunuyla karşı karşıya kalırız. Yani Türk devletinin, milletiyle beraber varlığı tehdit altına alınmış olur. Böyle bir durumdan kurtulabilmek için bugünkü AK Parti yönetiminin iktidar değişikliğiyle ülke yönetiminden uzaklaştırılması gerekir. 6 yılı aşmış bir dönem içinde ülke bu iktidar dönemiyle kötü yönetilmiştir. Sayın Başbakan Başbakanlıkta oturup Türkiye'nin geleceğiyle ilgili önemli tasarruflar ve projeler ortaya koyacağı yerde bir bakıyorsunuz havaalanında konuşuyor. Biraz sonra bakıyorsunuz uçağın kabininde konuşuyor, biraz sonra bakıyorsunuz gittiği ülkede konuşuyor. Daha sonra dönüyor yine uçakta, havada, havaalanında konuşuyor. Yani 2 bin 249 günün yarısından fazlası havada ve havaalanında geçmiş. Böyle bir ülke yönetimi olmaz. Bu yönetimden uzaklaşmak lazımdır. Bu yönetimden kurtulmak lazımdır.''

-BAAS PARTİSİ

Devlet Bahçeli, AK Parti yönetimi ne söylerse söylesin, bununla ilgilenilmemesi gerektiğini savundu. Bahçeli, şöyle konuştu:

''Eğer 'Türkiye'de siz muhalefet yoktur' diyorsanız ve AK Parti'yi muhalefeti olmayan bir demokrasi içinde sadece en fazla oy almış parti olarak görüp kendinizi ve milleti aldatırsanız, yani aldığınız oyu dost, almadığınız oyu düşman kabul ederek yok etmeyi düşündüğünüz takdirde sizin kafanızın arkasında iki parti türü var demektir: Bir tanesi tek parti anlayışıyla bir devlet partisi konumuna gelmek istiyorsunuz veya Ortadoğu'nun eş başkanı olarak akla BAAS Partisini getiriyorsunuz.''

-''11 İLE 29'U TOPLAYIN, 40 YAPAR''-

Devlet Bahçeli, MHP'nin 9 Şubat 1969'ta kurulduğunu, bu yıl partinin 40. yılının kutlanacağını söyledi. Bu sene Siyasi Partiler Yasası gereği, 9. büyük kurultayın da yapılacağını belirten Bahçeli, ''Değerli arkadaşlarım demek ki 9 ışık, 3 dalga 9 ile iktidara doğru yürüyor demektir'' diye konuştu. Bahçeli şöyle devam etti:

''Takvim yazıyorsunuz 09.02.2009. 2009'u yazarken de 2 sıfır var. 9'un yanındaki sıfır, solda sıfır, sildiniz kaldı mı 9. 2'nin yanında var bir sıfır onu da sildiniz kaldı mı 2. Toplayın ne yapar 11 yapar. 2009'un içindeki iki sıfırı da sildiniz ne kaldı? 29 kaldı. 11 ile 29'u toplayın, 40 yapar, MHP iktidar olur. Bunlar tesadüf müdür, gönül gözüyle okumak mıdır bunu da aziz milletimiz takdir edecektir.''

-BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI-

Bahçeli, partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı. Törende, MHP'nin büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları da açıklandı.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, isimleri açıklanan İbradı Belediye Başkanı Adayı Zeliha Daşıyıcı, Gündoğmuş Belediye Başkan Adayı Ahmet Demirel, Akseki Belediye Başkan Adayı Alim Doğan Özcivan, Kemer Belediye Başkan Adayı Mustafa Gül, Elmalı Belediye Başkan Adayı Hüseyin Altıntaş, Döşemealtı Belediye Başkan Adayı Sami Küçükbaşkan, Finike Belediye Başkan Adayı Kaan Osman Sarıoğlu, Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Ali Tarık Tepe, Korkuteli Belediye Başkan Adayı Hasan Gökçe, Kaş Belediye Başkan Adayı Mehmet Karabaş, Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, Kumluca Belediye Başkan Adayı Bayram Torunoğlu, Serik Belediye Başkan Adayı Mehmet Habalı, Manavgat Belediye Başkan Adayı Adem Uslu, Alanya Belediye Başkan Adayı Osman Doğan, Kepez Belediye Başkan Adayı Mehmet Atay, Muratpaşa Belediye Başkan Adayı İsmail Erten ve Büyükşehir Belediye Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik ile el ele tutuşarak fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*