Erdoğan'ın 22 Nisan şifresi!

  • Giriş : 05.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Tayyip Erdoğan'a 22 Nisan sonrası için bir program yapılmadı. Başkent kulislerinde, "Köşk'e çıkıyor" yorumları yapılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Boş listedeki şifre

Şimdiye kadar en az 6 aylık programı önceden belirlenen Başbakan, bu ayki listesine 22 Nisan'dan sonraya etkinlik koymadı. Bu 'boşluk' adaylık sinyali olarak yorumlandı.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı adayı olup olmadığıyla ilgili tartışmalar sürerken, ilginç bir gösterge ortaya çıktı. Bugüne kadar renk vermeyen Erdoğan, yakın kurmaylarıyla yaptığı toplantılarda bile niyetini belli edecek herhangi bir işaret sergilemedi. Ancak Başbakan'ın programında dikkat çeken önemli bir detay, Cumhurbaşkanlığı'na hazırlandığı yorumlarına yol açtı.

Düğünler, nişan törenleri...

Normalde Erdoğan'ın 6 aylık randevuları programlarında yer alıyor. Daha sonra aylık ajanda şeklinde çıkartılan programa sonradan belirlenen randevular da ekleniyor. Ancak Başbakan'ın bu ayki programı 22 Nisan'da son buluyor. Özel Kalem Müdürlüğü'nün hazırladığı programa göre, Erdoğan son 2 etkinliğini İstanbul'a ayırdı. Programlar 22 Nisan Pazar günü AK Parti İstanbul Gençlik Kolları'yla buluşma ile sona eriyor. Erdoğan'ın, Mayıs- Haziran aylarına ilişkin bazı programları taslakta yer alıyor, ancak bunların daha çok bazı siyasiler ve işadamlarının özel davetleri, düğün ve nişan törenleri olması dikkat çekiyor. Yani Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı olması halinde de katılabileceği türden etkinlikler...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious