Erdoğan'ın afişine MHP yorumu

  • Giriş : 04.01.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kurban Bayramı dolayısıyla bilbordları süsleyen “Kurban olayım ayına, yıldızına” afişine MHP’den yorum geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, Erdoğan’ı “başkalarını suçlayarak, sözde ABD’ye karşı tavır oluşturan yeni siyasal duruşuyla” milleti aldatmak istemekle suçlayan suçladı. Vural şöyle konuştu:

“Başbakan kendi sorumluluğunu unutup, sözde bir şekilde ABD’ye karşı takındığı tavır ikiyüzlü siyaset anlayışının yeni bir örneğidir. Başbakan’ın ve AKP tüm politikalarında çıkmaz sokağa gelinmiş, sorumluluğunu unutarak, başkalarını suçlama gayreti içine girmiştir. Artık foyanız döküldü. Şimdi kalkıp, sözde ABD, AB’ye karşı tavır oluşturmanız da tam bir ilkokul müsameresindeki role benziyor. Milletin ayını ve yıldızını, menfaatini korumasını bilmeyenlerin, milletimizin milli kimliğini tartıştıranların Mübarek Kurban Bayramında “Kurban olam Ayına Yıldızına” afişinde rol alması da aynı senaryoda yeni bir role benzemektedir. Artık bu rollerinize kargalar bile gülmektedir. Artık oyun bitti Sayın Başbakan. Başkalarının senaryosunda aktör olmayı içine sindirenlere, milletimizin verebileceği bir görev kalmamıştır. Hesap mutlaka sorulacaktır. Ne afişler, ne sözde çıkışlar sizi bu akıbetten kurtaramayacaktır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious