Erdoğan'ın cenazesi...

  • Giriş : 26.06.2006 / 00:00:00

Hasan Erdoğan'ın, cenazesi için Güneysu'da hazırlık yapılıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Akciğer kanseri nedeniyle Süreyyapaşa Göğüs ve Kalp Damar Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören ve dün gece hayatını kaybeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ağabeyi Hasan Erdoğan, yarın Güneysu ilçesi Dumankaya köyünde toprağa verilecek.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı cenaze töreni öncesi Güneysu ve Dumankaya köyünde hazırlıklar yapılıyor. Yarın öğle namazını müteakip cenaze namazının kılınacağı Güneysu Merkez Camii, görevliler tarafından temizleniyor. Merhum Hasan Erdoğan'ın Dumankaya köyündeki evinin yanına giden mahalle yolunda da Köy Hizmetleri ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, mahalle içerisindeki stabilize yolu mıcırla kaplıyor.


Büyük bir hüznün yaşandığı Dumankaya köyünde, merhum Hasan Erdoğan'ın evinde taziyeleri akrabası Reşat Birinci ve torunları kabul ediyor. Merhum Erdoğan'ın çevresinde çok sevilen bir kişi olduğunu söyleyen Dumankaya Köyü Muhtarı İsmail Erdoğan, cenaze defin işleri için hazırlıkların sürdüğünü kaydetti. Erdoğan, merhumun daha önce vefat eden eşinin yanına defnedileceğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ağabeyi Hasan Erdoğan, akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü Süreyyapaşa Göğüs ve Kalp Damar Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gece saat 02.15 sıralarında hayatını kaybetmişti. Bu akşam Rize'ye getirilecek olan Erdoğan'ın naaşı yarın memleketi Güneysu Merkez Camii'nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Dumankaya köyündeki aile kabristanında, 1985 yılında vefat eden eşi Fatma Erdoğan'ın yanında defnedilecek. Cenaze törenine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious