Erdoğan'ın Davos'taki sözü reklam oldu

Erdoğan'ın Davos'taki sözü reklam oldu.14477
  • Giriş : 18.02.2009 / 21:10:00

Başbakan Erdoğan'ın Davos çıkışı sırasında sarf ettiği 'One minute' sözü reklam sloganı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erdoğan'ın Davos'taki "One minute, one minute!" (Bir dakika, bir dakika!) sözü reklam sloganı oldu.

Daha önce AB müzakerelerinde kullandığı 'Next time inşallah' ifadesi dillere pelesenk olan Başbakan, bu kez Davos toplantısında yaptığı 'One minute!' çıkışı ile reklamcılara ilham verdi.

Borusan Oto'nun Zaman ve Hürriyet gazetelerine verdiği Land Rover reklamında zaman kavramına dikkat çekilerek 'Bir dakika bile çok önemli' mesajı veriliyor.

Borusan yetkilileri, "Teklif reklam ajansından geldi. Biz de Erdoğan'ın karizması ve halkta uyandırdığı duygunun, ürünün tanıtımında etkili olacağı düşüncesiyle uygun gördük." diyor.

Reklam ajansı ise "Reklamda süre kısıtlamamız vardı. Biz de 'One minute!' sözünün gündemdeki etkinliğinden güç almak istedik." değerlendirmesini yapıyor. Başbakan'ın sözü reklamın dışındaki alanlarda da revaçta. Farklı görüşteki grupların yaptığı miting ve eylemlerden köşe yazarlarının makalelerine kadar birçok yerde bu söz kullanılıyor. Öyle ki Erdoğan'ın sözünden hareketle bilgisayar oyunu bile yapıldı. Google Trends'in ölçümlerine göre ise Erdoğan'ın, Gazze tepkisi 'One minute' ile internette aranma rekoru kırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*