Erdoğan'ın Düzce mitinginden notlar

Erdoğan'ın Düzce mitinginden notlar.10602
  • Giriş : 24.03.2009 / 05:00:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 09:53:45

Erdoğan, iktidarları sayesinde Türkiye'nin içte ve dışta saygınlığının arttığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, "Millete hizmet etmenin tadına doyamıyorum." dedi

Erdoğan, partisince Düzce'de düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti ile Türkiye'nin yurt içinde ve yurt dışında hatırı sayılan, saygınlığı artan bir ülke olduğunu söyledi.

AK Partiyi kurduklarında 'gidiyoruz gündüz gece' diyerek yola çıktıklarını anlatan Erdoğan, "Bu topraklara ve bu millete hizmetin tadına doyamıyorum." diye konuştu.

Düzce'de 58'inci mitingini yaptığını, 81 vilayetin 81'inde de var olduklarını anlatan Erdoğan, ''Sonunda Sayın Baykal, Mardin ve Kars'a gitti. Sayın Bahçeli de Erzurum'a gitti. Oralar da bizi yalnız bırakmasınlar, beraber olalım istiyorum. Bu ülke hepimizin, Güneydoğu Anadolu'da niye iki parti olsun, CHP de, MHP de gelsin, demokrasinin güzelliği burada." dedi. Türkiye'nin artık toprağının canlandığını, aydınlık yarınlara doğru emin adımlarla gittiğini kaydeden Başbakan Erdoğan, ''Siz dur deyinceye kadar yola devam ediyoruz. Ne diyoruz? Durmak yok, hizmete devam diyoruz. Bu topraklara hizmetin tadına doyulur mu? Bu millete hizmetin tadına doyulur mu? İşte biz bunu yapıyoruz'' dedi.

Erdoğan, konuşmasında karayolu çalışmalarına da değinerek, şunları söyledi: ''Şimdi Karadeniz'i Akdeniz'e bağlıyoruz. Yaklaşık 640 kilometre yol, 28 tünel yapacağız. 12'si bitti, devam ediyor. Ama Sayın Baykal'ın bunlardan haberi yok ki. O sadece bana küfretsin, bana hakaret etsin. Bir Başbakan'a hakaretlerle konuşulur mu? Daha da ileri gitti. Ya diyor 'Telefonda hükümet eleştirilmez mi? Bir hükümete hakaret edilmez mi? Küfredilmez mi? Ağız tadıyla telefonlarda birbirimize küfredemiyoruz' diyor. Sayın Baykal böyle konuşulur mu? Bak çok çirkin, bak çocuklarımızın ahlakını bozuyorsun. İlla böyle konuşacaksan gece 12'den sonra konuş veya şifreli kanallarda konuş. Çocuklar dinlemesin, duymasın. Yavrularımızın ahlakını bozuyorsun. Tutturmuş bir televizyon da televizyon. 'Başbakan televizyona' gelmiyor. Üslubu bu olan bir insanla benim televizyonda ne işim var. Ama çok istiyorsan çık Çarkıfelek'e, çık Televole'ye. Senin orada şovmen arkadaşların var. Ben de izlerim. Ama asıl şovu benim milletim yapacak. Onun adı demokrasi şovu. Pazar günü demokrasi şovu var. Sen bu şovu nerede seyredeceksin? 22 Temmuz'da kayboldun, 3 gün yoktun, senin için kayıp ilanı verdiler. Bakalım bu defa ne kadar kaybolacaksın?'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*