Erdoğan'ın Ertuğrul Sağlam'a teklifi

Erdoğan'ın Ertuğrul Sağlam'a teklifi.13497
  • Giriş : 20.01.2009 / 20:05:00

Ertuğrul Sağlam'a Başbakan Erdoğan'ın kendisi için de çok önemli bir teklif götürdüğü ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli takımlar eski sorumlusu Ayhan Bermek, Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam ile ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. İddialara göre Sağlam'a Başbakan Erdoğan, adaylık teklifi götürmüş.

Ligtv.com.tr'de yer alan habere göre Bermek, başarılı teknik adamın futbolu bıraktığı yıllarda dönemin başbakanı tarafından politikaya atılma teklifi aldığını ancak reddettiğini söyledi.

Samsunspor tarihinin anlatıldığı ve Mehmet Yılmaz'ın kaleme aldığı Kırmızı-Beyaz-Siyah adlı kitabın tanıtım gecesinde konuşan Bermek, kırmızı beyazlı kulübün efsane 11'ine giren Sağlam'ın futbolu bıraktığı yıllarda gerçekleşen görüşmede kendisinin de bulunduğunu belirterek, "Başbakanın politikaya atıl teklifini Ertuğrul Sağlam, 'Ben futbldan kopamam ve futbolun içinde yer almak istiyorum' diyerek reddetti. Ardından da Samsunspor'da antrenörlük yapmaya başladı" dedi.

Bu güne kadar bu konuşmanın gizli kaldığını vurgulayan Bermek'in sözlerini Sağlam da doğruladı.

Samsunspor'un 20 yıl önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybedenlerin de anıldığı geceye Kırmızı - beyazlı ekibin eski futbolcuları Tanju Çolak, Ercan Koloğlu, Serkan Aykut, Celil Sağır ve 20 Ocak 1989'daki kazada yaralanan Emin Kar ile kulübün eski ve yeni yöneticileri katıldı. Ertuğrul Sağlam'ın futbolu bıraktığı 2003 yılında Recep Tayyip Erdoğan başbakanlık görevinde bulunuyordu. Erdoğan 2003 yılının Mart ayında görevi Abdullah Gül'den devralmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*