Erdoğan'ın eşi Emine Hanım GATA'ya neden giremedi?

Erdoğan'ın eşi Emine Hanım GATA'ya neden giremedi?.11785
  • Giriş : 24.11.2007 / 00:25:00
  • Güncelleme : 24.11.2007 / 00:26:10

Emine Erdoğan, Nejat Uygur'u ziyaret etmek istedi. Ama GATA'ya alınmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, TSK Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi gören tiyatrocu Nejat Uygur'u ziyaretine izin çıkmadı...

ZİYARET NEDEN GERÇEKLEŞMEDİ?

Nejat Uygur, beyninin sağ tarafındaki tıkanıklığa bağlı olarak kısmi felç geçirerek, Ankara Bilkent'teki TSK Rehabilitasyon Merkezi'ne yattı. Başbakan'ın eşi Emine Erdoğan, Uygur'un eşi Necla Uygur'u telefonla arayarak ünlü tiyatrocuyu ziyaret etmek istediğini söyledi. Necla Uygur, bu talebi olumlu karşıladı. Ancak daha sonra, Necla Uygur, Emine Erdoğan'ı telefonla arayarak, ziyaretin gerçekleşemeyeceğini söyledi. Peki ama neden?

GENELKURMAY'IN İZNİ GEREK

Necla Uygur, olayı şöyle anlattı: "Gerçekten böyle bir olay yaşandı. Bunda gizleyecek bir taraf yok." dedi.

Olay böyle gelişti...
Necla Uygur; "Sayın Emine Hanım bana telefon açtılar. Bir nezaket ziyaretinde bulunacaklarını söylediler. Memnuniyetle beklediğimi söyledim. Sayın hemşirelere haber verdim, Başbakan'ın eşinin geleceğini. Onlar da herhalde haber vermişler ki sonra bana geldiler, dediler ki, 'Sayın Emine Hanım'ın gelmesi için Genelkurmay'dan izin alınması gerekmektedir.'

'BÖYLE BİR ŞEY İMKANSIZ'

Ben bilmiyorum olayı. Ondan sonra Genelkurmay'ın da GATA'ya bildirmesi lazımmış, GATA'nın da onaylayıp haber vermesi lazımmış. Böyle bir şeyin imkânsız olabileceğini söylediler ve benim kendilerine bildirmemi söylediler. Benim için zor bir durumdu.

DIŞARIDA BULUŞTULAR

Nezaket gösterdi hanımefendi bana, dışarıda benimle buluştu. Üzüntülerini bildirdi. Ben de kendilerine üzüntülerimi bildirdim. Böyle bir şeyin ortasında olmaktan ben çok mutsuz oldum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious