Erdoğan'ın gazeteci kriterleri neler?

Erdoğan'ın gazeteci kriterleri neler? .63327
  • Giriş : 05.10.2007 / 14:50:00

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Tamaylıgil, Başbakan Erdoğan ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a iki ayrı soru önergesi yöneltti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Tamaylıgil, Başbakan’ın gezilerine katılan gazeteciler ile yeşil kart ve otomatik vize uygulaması konularında Başbakan Erdoğan ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a iki ayrı soru önergesi yöneltti.

Tamaylıgil, Başbakan Erdoğan’a yazılı yanıtlaması istemiyle yönelttiği soru önergesinde, gezilere katılacak medya temsilcilerinin seçiminde ayrımcı uygulamalar yapıldığını belirterek, “Açıklamalarınızda kadın-erkek eşitliğine inandığınızı belirtiyor ve bu konuda güvenceler veriyorsunuz. Söyleminizin uygulamanıza da yansıtılması düşünülmekte midir?ö dedi. Tamaylıgil’in diğer soruları ise şöyle, “-59. ve 60. hükümetin Başkanı olarak gerçekleştirmiş olduğunuz gezilerinize katılan yazılı ve görsel medya mensuplarının, medya kuruluşları bazında listesi nedir?
-Bu medya heyetleri tespit edilirken hangi kriterler göz önüne alınmaktadır?"

YEŞİL KART UYGULAMASI NEDEN ERTELENDİ?

Tamaylıgil Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ yazılı olarak yanıtlaması istemiyle yönelttiği soru önergesinde ise, yeşil kart ve otomatik vize uygulamasında son tarihin 30 Mayıs 2007 olduğunu belirterek, “Hangi sebeplerden dolayı bu tarih 15 Temmuz 2007 tarihine ertelenmiştir?ö dedi. Tamaylıgil, şu soruları yöneltti:
“-Otamatik vize sistemine geçişe hangi nedenlerden dolayı ihtiyaç duyulmuştur?
-Otamatik vize sisteminden önce yeşil kart sahiplerinin kullanım hak edişlerinin kontrolü hangi sistemle yapılıyordu?
-Kartları geçerliliğini kaybetmiş bulunan vatandaşlar bu uygulamadan nasıl haberdar edilmektedir?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious