Erdoğan'ın gözü yükseklerde

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dünkü grup toplantısında ’daha yüksek hedef’ten söz etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kavramlarla ülkenin ’Ötekiler’ ve ’Diğerleri’ diye bölünmemesini isteyen Erdoğan, "Biz kelimelerin, kavramların için AKP olarak yer almayacağız ve bu tuzağa düşmeyeceğiz" dedi. Erdoğan, şunları söyledi:

ÇAĞDAŞ SİYASET

AKP, kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin değişim iradesini yansıtan, milletin gelecek hedeflerine odaklanmış, ülke gerçeklerinin farkında olan, dinamik, toplumsal değerlere saygılı, çağdaş siyasetin adresi olmuştur.

YÜKSEK HEDEFLER

Bizim siyasi rotamızın esası, millete hizmettir. Ülkemizin aydınlık geleceğini tesis etmektir. Bunun için genç bir siyasi parti olmamıza rağmen kendimizi yenilemeyi, geçen zamanların muhasebesini, kılı kırk yararcasına yapmayı, ulaştığımız hedeflerin yerine çok daha yüksek hedefler koymayı bir mecburiyet olarak görüyoruz.

TÜRKİYE İLE VARIZ

Biz Türkiye ile birlikte varız. Türkiye’ye kazandırdıkça, Türkiye’yi büyüttükçe varız. Yıllarca milletimizi kavramlarla, kelimelerle meşgul ettiler. Bu kavramlar, bu kelimeler, benim ülkemi büyütmedi. Bu kavramlar, bu kelimeler benim demokratik yaşamıma zenginlik katmıyor. Bunlarla sadece içeride gerginlikler ve piyasaların alt üst olduğunu görüyoruz.

KAMPLAŞMAYALIM

Diyoruz ki gelin, enerjimizi içeride boşaltmayalım. Bu kavramlarla ülkemizi germeyelim, bu kavramlarla ülkede kamplaşmalara fırsat vermeyelim. Bu kavramlarla ülkemizde ’ötekiler, diğerleri, buna benzer’ bir yapılanmayla ülkeyi bölmeyelim. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı ile birbirimizi kucaklayalım ve el ele verelim. Biz bugün kelimelerin, kavramların içinde AKP olarak yer almayacağız ve bu tuzağa düşmeyeceğiz.

Genç üyeler dikkatle dinledi

Kongrede 25 yaş barajından MKYK üyeliğine seçilen Orhan Yeğin ve Çiğdem Özkal dün AKP Grubu’ndaydı. Yeğin ve Özkal, Erdoğan’ın konuşmasını misafirlere ayrılan bölümde dikkatle dinledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious