Erdoğan'ın hedefinde medya vardı

Erdoğan'ın hedefinde medya vardı.8444
  • Giriş : 06.07.2009 / 08:25:00

İstanbul ve Ankara'da yaşanan parti içi sıkıntıların haber olması hoşuna gitmedi...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Erdoğan, “Çok satan gazeteler manşetten giriyorlar, 'İstanbul'da sıkıntı var, Ankara'da sıkıntı var. Kongreyi ertelediler' diye. Sana ne Ankara kongresinden” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon il kongresinde yaptığı konuşmada medyaya yüklendi. AKP il kongreleriyle ilgili haberlere tepki gösteren Erdoğan, “O çok satan gazeteler manşetten giriyorlar, 'İstanbul'da sıkıntı var, Ankara'da sıkıntı var. Kongreyi ertelediler' diye. Sana ne Ankara kongresinden. Biz onlarla iktidar olmadık. Bu ülkede biz teşkilatımızla iktidar olduk” dedi.

'İhtiyacım yok'

Trabzon'da partisinin ilk kongresine katılan Erdoğan, “Bizim makamda, mevkide gözümüz yok. Bizim, birilerinin olduğu gibi gizli niyetlerimiz gibi gündemlerimiz yok” diye konuştu.
CHP lideri Deniz Baykal'dan milletten başka hakem aramamasını isteyen Başbakan Erdoğan, “Askerin üzerinden siyaset yapma. Polisin üzerinden siyaset yapma. Yargı üzerinden siyaset yapma” şeklinde konuştu.

Baykal'ın “Başbakan, ben sana güvenmiyorum” sözlerine de yanıt veren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın Baykal, senin güvenmene ihtiyacım yok. Yeter ki milletim bize güvensin. AKP'den daha güzel ve heyecan verici planların var mı sayın Baykal? Çık milletin huzuruna anlat. Niçin bu kadar dokunulmazlıkların kaldırılmasını istediğini anlamaya başladık. Beyefendiler hizmet siyasetine, eser siyasetine, millet odaklı demokratik siyasete tenezzül etmiyorlar. Hükümet ile kurumlar arasında gerginlik oluşturmak için her türlü çareye başvuruyorlar. Demokratik erkler uyumunu yıpratmak niyetindeler. Askeri, polisi, yargıyı istismar siyasetlerine alet edip buradan çıkar devşirmenin gayreti içindeler.”
Mayınlı arazilerin temizlenmesi konusunda da muhalefetin tutumuna eleştiren Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bana dokunmayan yılan bir yaşasın zihniyetiyle yıllarımızı çaldılar. Ya dokunursa ne olacak? Biz Akif gibi sesleniyoruz; 'Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum, kesilir belki ama çekmeye gelmez boynum. Kanayan bir yara gördüm mü, yanar ta ciğerim, onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim. Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım. Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım! Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu' Er veya geç ölüm bize bulmayacak mı? Haysiyetsiz ölmektense haysiyetli ölmek çok daha evladır.”

Medyaya eleştiri

Başbakan, birlik, beraberliklerini bozmaya gayret edenler olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“O çok satan gazeteler manşetten giriyorlar, 'İstanbul'da sıkıntı var, Ankara'da sıkıntı var' diye. Ankara sıkıntısı 'kongreyi ertelediler', onun için ne kadar seviniyorlar. Sana ne Ankara kongresinden, ne olacak? İstanbul kongresi, biz kendi dermanımızı buluyoruz, ama onlara niye fırsat veriyoruz? Aynı şeyi Trabzon'da yaptılar, yaparlar. Durmayacaklar, seçim öncesi de burada neler yapmadılar.

Yarın yazacaklar Başbakan şöyle konuştu yazık, yazık. Biz onlarla iktidar olmadık. Bu ülkede biz teşkilatımızla iktidar olduk. Teşkilatımızla bu yola devam edeceğiz. Onun için diyorum ki, biz seçimi il, ilçe, belde, mahalle, köy ve sandık görevlilerimizle kazandık. Eksiğimizin mini olması lazım. Kapı kapı dolaşacağız anlatacağız. Göreceksiniz netice daha farklı olacak.

Kadın, gençlik kolları bütün gücüyle anlatacak. 2011'de sandıklar daha farklı şekilde olacak. Onun için biz ne dedik; durmak yok, yola devam, durmak yok hizmete devam...”

Telefonda sigara uyarısı

Erdoğan, 'çok sigara içiyor' diye şikâyet edilen Sakarya'nın Kuzuluk beldesi Belediye Başkanı Bilal Soykan'ı telefonla arayıp “Sigarayı bırak” dedi. Soykan sigarayı bırakma sözü verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*