Erdoğan'ın hesabında ne kadar var?

Erdoğan'ın hesabında ne kadar var?.8599
  • Giriş : 03.01.2009 / 06:00:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 10:08:09

Başbakan Erdoğan, Kadıköy'deki insansız banka şubesinde, hesabından para çekti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yılbaşından itibaren piyasaya sürülen yeni banknotların tanıtımını yaptı. Öğlen saatlerinde Kadıköy Meydanı'ndaki Ziraat Bankası'na gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, insansız banka şubesinde işlem yaptı. Öncelikle görüntülü olarak banka temsilcisiyle iletişim kuran Erdoğan, insansız banka şubesinden nasıl istifade edebileceğini sordu.

Banka temsilcisinin yönlendirmeleriyle, şubenin nasıl çalıştığı hakkında bilgi alan Erdoğan'a, yanındakiler hesaptan para çekebileceğini söyledi. Bunun üzerine, "Bir soralım hesapta ne kadar para var, ona göre çekelim" diyen Erdoğan, hesap bakiyesini sordu. Banka yetkilisinden hesabında 7 bin 868 lira 90 kuruş olduğunu öğrenen Başbakan Erdoğan, bu paranın 860 TL'sini çekti. Parayı sayan Erdoğan, makbuzunu da aldıktan sonra yeni banknotları basına gösterdi. Erdoğan, "Türk Lirası ile Yeni Türk Lirası bu yıl birlikte kullanılacak. 2010 yılından itibaren sadece Türk Lirası ile yola devam edeceğiz" dedi.

Paraları tanıtan Erdoğan, daha sonra 200 TL'yi geri yatırdı. Son bakiyeyi de soran Erdoğan, 7 bin 208 lira 90 kuruş yanıtını aldıktan sonra, "Bunun neması ne kadar" diye sordu. Erdoğan'ın sözleri, gülüşmelere neden oldu.

Yeni sistemin Ziraat Bankası'na hayırlı olması temennisinde bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şimdilik Türkiye genelinde bin insansız şubenin hizmet vereceğini söyledi.

Banka şubesi çıkışında vatandaşları selamlayan Erdoğan, yolun karşısındaki Kadıköy İskelesi'ne yürüyerek gitti. Bu sırada Erdoğan'ı görmek isteyen vatandaşlar arasında adeta izdiham yaşandı. Polis, Başbakan Erdoğan'a sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşları iskeleden uzaklaştırmakta güçlük çekerken, bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi geçirdi. Başbakan Erdoğan daha sonra iskeleden motora binerek Beşiktaş'taki Başbakanlık Çalışma Ofisi'ne gitti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*