Erdoğan'ın ilk çağırısı DTP'ye: PKK'ya terörist diyeceksin

Erdoğan'ın ilk çağırısı DTP'ye: PKK'ya terörist diyeceksin.7857
  • Giriş : 03.09.2007 / 19:05:00
  • Güncelleme : 03.09.2007 / 19:17:06

Kürsüye çıkan Başbakan'ın ilk çağrısı DTP'ye oldu PKK'ya terörist diyeceksin.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Erdoğan, Meclis Genel Kurulu'nda muhalefet partilerinin konuşmalarından sonra hükümet adına Başbakan Erdoğan konuşmaya başladı.

Başbakan Erdoğan, parti programına yönelik eleştirilere saygı duyduğunu bundan ders çıkardığını belirtti.

Başbakan Erdoğan, DTP'ye seslenerek başka ülkeler PKK'yı terör örgütü olarak görürken meclisin içinde bulunanlar da aynı tavrı göstermek durumundadırlar" dedi.

Anamuhalefet sözcüsünün yaklaşımı, bir program eleştirisi değil, gazete küpürlerinin meclis kürsüsünde dile getirilmesinden ibarettir. Gemi İnşaat sektörünün nerede olduğunu herkes biliyor. Bunun aksini söyleyen ancak aktör olur.

Türkiye ilk defa 150 bin tonluk dw gemi kızağa çekecek noktaya gelmiştir. Bu az birşey değildir.

Başbakan Erdoğan, bize emanet oy aldığmızı söyleyenler kendilerine güveniyorlarsa Meclis'e kendi partileri adı ile gireceklerdi. Ayrıca biz kimlerin nasıl oy aldığını da iyi biliyoruz." dedi.

Cumhuriyet değerleri üzerinden siyaset yapmayalım. Bunun üzerinden yapılan iftiralar tutmadı tutmayacak. Demokrakit laik sosyal bir devlette bunların hiçbirini reddedemezsiniz. Hem laik hem sosyal hem hukuk devleti olacak ki o zaman demokratik bir ülke olsun.

Mille değerler konusunu hepimiz sahiplenmemiz lazım. Bunu yapmadğımız zaman hepimiz kaybederiz.

Göreve geldiğimiz andan itibaren geçtiğimiz dönemde neler yaptık bundan sonraki dönemde neler yapacağımızı ortaya koyarak program yaptık. Verdiğimiz rakamlar benim değil Hazine, DPT ve resmi kurumların r akamlarıdır.

Hasankeyf'le ilgili siyasi politika yapmayın. Bir taraftan su diyip diğer taraftan da Hasankeyf olmazsa olmaz demeyin. Bir taraftan Ilısu barajına tepki gösterip diğer taraftan bu projeye kredi verilmemesi için kimlerin de neler yaptığını biliyoruz. Herkes kendine çekidüzen versin. Bununla ilgili çalışmaları en ayrıntıya kadar çabalarımız var. Hasankeyf'te tarihi alan kaldırılacaktır programda hiçbir aksama olmadan sürecektir

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious