Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na sert cevabı

Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na sert cevabı.9734
  • Giriş : 06.02.2009 / 19:30:00
  • Güncelleme : 06.02.2009 / 18:50:14

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun sorduğu 'Ekrem Tosun'u nereden tanıyorsun?' sorusuna cevap verdi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


Başbakan Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, AK Parti'nin, 2004 yılındaki yerel seçimlerde ülke yönetiminden sonra iller ve ilçelerin büyük bir çoğunluğunun da yönetimini üstlendiğini ifade etti. ''Gece gündüz demeden, halka hizmet için çalıştıklarını'' anlatan Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''İnanıyorum ki bu seçimden de alnımız ak, başımız dik olarak milletimize mahcup olmadan çıkacağız.

Her ne sonuç olursa olsun başardıklarımızdan daha fazlasını başarmak, ülkemize hizmet adımlarımızı daha da sıklaştırmak, daha da hızlandırmak üzere yola çıkacağız.

Siyaseti polemikle demagojiyle iftirayla yürütmeye çalışanlara, bıkmadan, usanmadan hizmetle, yatırımla bu ülkenin dört bir yanına bıraktığımız dev eserlerle cevap vereceğiz. Çünkü yalan, iftira ile bu süreci sürdürmek isteyenler var. İşte bir tane de İstanbul'a göndermişler.

EKREM TOSUN CEVABI

Bugün gazetelerin bir tanesinde gördüm. (Filanca) diyor (Başbakanın nesidir?) Ben bilmiyorum kimdir, nedir. Söyle bakayım ben de bir tanışayım. Böyle iftira olur mu? Bir isim koymuş, (Filanca, Başbakan'ın nesidir?) Ben ne bileyim ya. Tanımıyorum, bilmiyorum. Ne kanımda, ne nesebimde hiç tanıdığım, bildiğim birisi değildir. Bunların akıl hocaları nereden ithaldir bilemem.

Bütün kampanyalarını bunun üzerine sürdürüyorlar. Ya senin projen var mı? Onu söyle. Bu adamın benimle alakası varsa çıkar bunun nesebini, soy kütüğünden söyle ya... (Bak işte, Tayyip Erdoğan'ın filancası)... Oğlu mudur, kardeşi midir, nesidir söyle... Biz bu bulaşık işlerde yokuz. Siz bu bulaşık işlerin içindesiniz, siz...

Gerçi bu zat benim muhatabım olamaz, muhatabım olarak da almam. Fakat bu iftiralara dayanılmıyor. Hiç olmazsa bunların ne denli müfteri olduğunu halkım bilsin diye açıklıyorum. İşte yine geçenlerde İstanbul'daki bir inşaatla ilgili açıklıyor. Ya bu inşaat senin partinin geçen dönem milletvekili olmuş olan bir zatın döneminde planı onanmış olan bir proje. Ben İstanbul'a belediye başkanı olmadan önce 12,13,14 emsal verilen yerler vardı. Belediye başkanı oldum 3 emsale indirdim İstanbul'daki yapılanmayı. Hangi yürekli CHP'li belediye başkanı bunu yaptı söylesene. Beton yığınlarıyla işgal edilmiş bir İstanbul istemiyordum. İş Bankası kuleleri, hepsi emsal olarak maalesef almış başını gidiyordu. 13 müydü, 14 müydü kaçtı onlar. Bu denli, hesaba kitaba sağmaz. Rantsa bu sizin mesleğinizdir. Bunu onlar iyi becerir. Çünkü hep geçmişlerinde bunlar var. Yaptıkları iş bu. Bununla yürütmüşler işlerini. Onun için işte İSKİ o pisliklere bulaştı ve o pisliklerden İSKİ'yi biz temizledik. İstanbul halkı seçimi bize nasıl verdi, niçin verdi? Bundan dolayı verdi. O pislikleri yaşadıkları için. Her türlü pislik vardı, susuzluk vardı, affedersiniz hava kirliliği pisliği vardı, çöp pisliği vardı. Niye? Çünkü CHP zihniyetinde bu var da onun için.

Şimdi gelmiş arıyorlar sağda solda, nerede bir şey bulabiliriz de İstanbul'u biz alırız. Acaba nerede bir şey buluruz da Kocaeli'ni alırız. Kocaeli'ni nasıl alacaksın ya? Önce bir Yuvacık'ı hallet. Ankara Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu barajla senin barajının arasındaki fark ortada. Farka bakıyorsun, 1 değil, 10 değil, 100 değil ya. Bu denli büyük.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*