Erdoğan'ın kongreden belge cevabı

Erdoğan'ın kongreden belge cevabı.9858
  • Giriş : 27.06.2009 / 15:00:00

Coşkulu bir kalabalığa seslenen Erdoğan, siyasete demokrasi dışı müdahale planlarına çok sert çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik


İstanbulun ilçelerini tek tek sayan Başbakan Erdoğan, halkı selamladı.

Erdoğan, Taraf gazetesinde yayımlanan habere konu olan belgeye ilişkin, ''Süreç işliyor. Askeri savcılık bu noktada söyleyeceğini söylemiştir, konu sivil yargıya intikal etmiştir. Bağımsız yargı bu konuda gereken araştırmayı yapacak ve konuyu aydınlığa kavuşturacaktır. Kimse, askerin arkasına saklanarak siyaset yapmasın. Kimse, güzide kurumlarımızı yıpratarak netice alabileceğini düşünmesin. Demokratik rejime karşı girişimler nasıl çağ dışıysa, darbe çığırtkanlığı yapmak, siyaseti tesir altına almak da o kadar çağ dışıdır'' dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları şöyleydi:

İstanbul teşkilatımla gurur duyuyorum. Bu başarı sizin başarınızdır. İstanbul'un başarısı için gece gündüz demeden çalışan her birinizi yürekten tebrik ediyorum. Bugün bu kongrede bulunmamın en büyük sebeblerinden biri de şudur. Son seçimlerde İstanbul'da oylarımızı artırmış olduğumuz için buradayım. Bundan dolayıda her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

İstanbul'a hizmetin bir sevda işi olduğunu bir gönül işi olduğunuzu gösterdiniz. Bütün İstanbullu kardeşlerimizin emaneti bizim üzerimizedir. Bizi tercih etsin bizi tercih etmesin. Bütün İstanbulluların yaşam tarzı emaneti bizim emniyetimiz altındadır. Şimdi yeni eserler kazandırma yeni hizmetleri yerine getirme zamanı. Şehri nakış nakış işlemeye devam edeceğiz. Bugüne kadar İstanbulluların hayır dualarını aldık. Bundan sonrada bu hayır duaları almaya devam edeceğiz. Bu kente bugüne kadar mahçup olmadık. Bundan sonra da olmayacağız. Eyüp Sultan'ın fatih'in manevi atmosferini yaşayarak hizmete koyulduk.

(Erdoğan, ceketini çıkarmak için salondakilerden müsaade istedi.)

Sevgili yol arkadaşlarım. Bizi büyük düşünmeyi hizmet siyasetini bu şehir öğretti. Ak Parti'nin temelleri bu şehirde atıldı. Bu şehirden çıkarak Türkiye yollarına düştük. Uzun ince bir yoldayız dedik çıktık yola...

Siyaset AK Parti sayesinde hizmet üretebilme çözüm üretebilme yoluna koyuldu. Türkiye dünyanın en güçlü hükümetleri ile

Uçurumun kenarındaki ülkeyi 6.5 yılda adından övgüyle söz edilen dünya ülkesi haline getirdik. Türkiye'ye yeni kulvarlar yeni imkan sahaları açtık.

Tam 6.5 yıldır, Ak Parti'yi yoldan çıkarmak için üzerimize geldiler. Çetelerle mafyayla üzerimize geldiler. Aslı astarı olmaz iddilarla üzerimize geldiler. Karar milletindir. Milletin takdirine başvuracağız dedik. Millet tüm bu kirli oyunlara cevabını verdi. 4 seçimde tercihini ortaya koydu. 29 Mart seçimde İstanbul'da yaşananlar ortada.. Ellerinde kırmızı klasörlerle içi boş iddilarla yaptıklarını gördünüz.

Milletin iradesinin üzerinde irade TBMM'nin üstünde bir karar mercii yoktur. Projelerinizi koyarsınız ortaya millet tercisini yapar. demokrasinin ve seçimlerin güzel tarafı bu. Bunun dışında her şey hukuk dışıdır. Bu hukuk dışı oluşumlar milletin yararına asla değildir.

Hukuk dışı oluşumlara baskılara asla taviz vermedik. Bu can bu tende olduğu sürece asla taviz vermeyeceğiz ve hukuk dışılığa müsaade etmeyeceğiz.

TARAFTA YAYINLANAN BELGE

İki hafta önce bir gazete bir belge yayınladı. Grup toplantımızda bu belge sahte ise de vahimdir. Gerçekse de vahimdir dedim. Kurumlar karlşı karşıya getirilmemeli. Kurumların birbirine güveni tamdır. Kurumlar arasında güven bunalımı tüm Türkiye'ye zarar veriri dedim. Türkiye her türlü sorunu çözüm bulacaktır.

Şu anda süreç işlemelktedir. Askeri Savcı konuyla ilgili son sözü söyledi. Şimdi sivil savcı konuyu inceliyor ve aydınlığa kavuşturacaktır. Kimse askerin arkasına sığınarak siyaset yapmasın. Kimse kurumları çatıştırarak fayda peşinde koşmasın. hükümet gereğini yapmıştır yapmaya devam ediyor. Türkiye artık eski Türkiye değildir. Kurumlar gereğini yapmıştır yapmaya devam ediyor.

Biz anamuhalefet partisinin Ergenekon Terör Örgütü'nün avukatlığını yaptığını biliyoruz. Biz şunu bunun değil milletimizin avukatıyız. Açık söylüyorum bu kafayla milletin çocuklarınızın yüzüne bakamazsınız. Demokrasi dersinden sınıfta kalırsınız. Biz hukuka inanmaya devam edeceğiz. Demokrasinin gelişmesine katkıda bulunmaya laikliği muhafaza etmey devam edeceğiz. Ülkemiz için şehirlerimiz için hizmet üretmeye devam edeceğiz. Bizim hızımızı kesmeye çalışan her türklü girişim karşısında dik duracağız. Milletimizin karşısına yüzümüz ak olarak çıkacağız.

İSTANBUL'A YAPILAN HİZMETLER

Tüm teşkilatımdan birer hizmet neferi oduğunuzu unutmamanızı istiyorum. Heyecanınız eksilmesin. Daha yapacak çok hizmet var. İstanbul bizden daha fazla hizmet bekliyor.

Metro ve Metrobüs trafiği rahatlattı. İDO günde 410 bin yolcu taşıyor. Yeşilçay ve Melen 1 projeleriyle İstanbul'un su sorunu tamammen çözüldü. KİPTAŞ 30 bin konut üretti. Devasa bir kongre merkezi inşa ediyoruz. Dünyanın en önemli kongrelerinden biri olan IMF kongresi orada yapılacak. Aynı anda 1000 tane toplantının yapılacağı oldaları bulunan merkez önemli toplantılara ev sahipliği yapacak. Türkiye kongre turizminde 47'inci sıradan 17. sıraya yükseldi. Şampiyonlar Ligi kupası ve UEFA kupası organizasyonları Formula 1 Moto GP İstanbul ev sahipliği yaptı.

393 tane muhteşem tarihi eseri ihya ettik. 24 bin dersliğin yapımını tamaladık. 12 yeni hastane kazandırdık. TOKİ aracılığyla 74 bin 400 konut uygulaması başlattık. Bütün uygulamalarla 125 bin konut yapacağız. Bu 600 bin nüfuslu bir şehir demek.

MARMARAY projesini yaptık. Dünyanın sayılı hızlı tren uygulaması yapan ülkelerden biri olduk.

Enflasyonda yüzde 30'lardan yüzde beşlere indik. Krizden Allah'ın izniyle çok fazla etkilenmeyen ülkelerden biri olduk.

İstanbul'a çok daha fazlasını kazandıracağız. Türm teşkilatımdan yeni dönemde de aynı aşk ve şevkle çalışmasını istiyorum. Ben teşkilatıma güveniyorum. Ben İstanbul teşkilatıma yürekten inanıyorum. Bundan sonrada bizi mahçup etmeyecektir. Tüm derdimiz şu, birlik ve beraberlik içinde olursak kimse bizi yıkamayacaktır. Bir olacağız iri olacağız. Kimse bizim karşımızda duramayacak. Dayanışma içinde olalım. Biz birbirimizi hak iöçin sevdik, Hak için seveceğiz. Biz halka hizmet için buradayız. Bilgilerimiz aklın tecrübenin ışığında olacak. Duygularımız aklın önüne geçmeyecek. Bu böyle olmazsa kaybederiz.

Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

AYRINTILAR GELECEK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*