Erdoğan'ın koruma ordusuna kadınlar da katıldı

Erdoğan'ın koruma ordusuna kadınlar da katıldı.50495
  • Giriş : 12.11.2007 / 06:23:00
  • Güncelleme : 12.11.2007 / 00:25:37

Başbakan Erdoğan'ın güvenliğini sağlayan koruma ordusuna özel eğitimli kadın korumalar da katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erkek meslektaşları gibi zor bir eğitimden geçen kadın korumalar, bugün görev başı yaptı. Erdoğan'ın koruma timinde 3 öncü 3 yakın kadın koruma da görev almaya başladı. Böylece Türkiye'de ilk kez bir erkek Başbakan, kadın korumalar tarafından korunmuş olacak.

Başbakanlık Koruma Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde bir ilke imza attı. Başbakan Erdoğan'ın koruma timinde artık 6 kadın korumada görev yapacak. 6 kadın korumanın 3'ü öncü ekipte, 3'ü de Başbakan Erdoğan'ın yakın koruması olarak görev yapacak. Özel eğitimli kadın polisler bugün Başbakan'ın koruma timine dahil oldu. Performans testini geçen kadın polisler, yakın koruma ekibine alındı. Öncü ekipte yer alan 3 kadın koruma, Başbakan Erdoğan'ın gideceği yere saatler öncesinden giderek, incelemelerde bulunacak.Yakın kadın korumalar ise, Başbakan'ın yanından bir an olsun ayrılmayacak. Bombalı ve kimyasal saldırılara karşı da eğitim alan kadın korumalar, özellikle Başbakan'ın kalabalık ortamlarda kadınlarla olan diyaloğunda düzen sağlayacak.
Yeni uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte Erdoğan, özel eğitimli kadın polisler tarafından korunan ilk Başbakan olacak.

Başbakan'ın 100 kişilik koruma timinde görev alan 6 kadın korumanın ani müdahaleden bombalı saldırılara karşı da eğitimden geçirildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious