Erdoğan'ın mitingine katılacaklar güneşten etkilenmeyecek

Erdoğan'ın mitingine katılacaklar güneşten etkilenmeyecek.16612
  • Giriş : 29.06.2007 / 16:30:00

Erdoğan'ın mitinge gelecek vatandaşların güneşten etkilenmemesi için alanının üzeri filelerle kapatılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın pazar günü Mersin'de katılacağı mitinge gelecek vatandaşların güneşten etkilenmemesi için alanının üzeri filelerle kapatılacak.

Yaklaşık 50 bin kişinin katılması beklenen miting öncesi metropol miting alanına 11 metre büyüklüğünde 19 adet direk dikildi.

AK Parti Mersin Merkez İlçe Başkanı Fehmi Gür, yaptığı açıklamada, pazar günü Mersin'e gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı büyük bir coşkuyla karşılamayı hedeflediklerini ve hazırlıklarını buna göre yaptıklarını belirtti.

Mitingde vatandaşlara 20 bin Türk bayrağı ve ücretsiz su dağıtacaklarını ifade eden Gür, vatandaşların güneşten etkilenmemesi için miting alanının üzerini file ile kapatacaklarını söyledi.

Kapatacakları filelerin güneşin tesirini yüzde 70 oranından azaltacağını ifade eden Gür "Pazar günü Başbakanımız Mersin halkına çok önemli mesajlar verecek. Burada çok büyük bir kalabalık olacağını düşünüyoruz. Gelen halkımızın rahat etmesi için bir kısım tedbirler aldık. Bol miktarda şapka dağıtacağız. Güneşe karşı miting alanının üzerini filelerle kapatacağız. 11 metre uzunluğunda direkler diktik. Halkımız çok rahat edecek." dedi

Mersin'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingi sırasında yaklaşık 2 bin polisin görev yapacağı bildirildi.

Helikopterle Mersin'e gelecek olan Başbakan Erdoğan, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde toplu olarak, Mersin Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, Bozyazı Devlet Hastanesi, Erdemli Koyuncu 2 nolu Sağlık Ocağı, Merkez Karacailyas Sağlık Ocağı, Tarsus 5 ve 6 nolu Sağlık Ocağı, Mersin Lisesi, Merkez Çağdaşkent Lisesi, Mut Anadolu Lisesi, Erdemli Elvanlı İlköğretim Okulu, Silifke Tosmurlu İlköğretim Okulu, Tarsus Huzurkent Atatürk İlköğretim Okulu Ek Binası, Tarsus Ali Oksal İlköğretim Okulu, Tarsus İbrahim Kozacıoğlu İlköğretim Okulu Ek Binası, Tarsus Musa Bengi lköğretim Okulu, Tarsus Anaokulu, Anamur Spor Salonu'nun açılışlarını gerçekleştirecek.

Erdoğan, Mersin Valiliği'ni ziyaretinin ardından 14.00'te başlayacak parti mitingine katılacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious