Erdoğan'ın 'One minutes'u coşturdu

Erdoğan'ın 'One minutes'u coşturdu.8946
  • Giriş : 03.02.2009 / 03:00:00
  • Güncelleme : 02.02.2009 / 23:51:55

Dünya gündemine damga vuran Erdoğan'ın Davos resti Gazze için Başbakanlık'ta toplanan yardımları 'patlattı'.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan'ın 'Filistin'e İnsani Yardım' genelgesi çerçevesinde 7 Ocak'ta Başbakanlık'ta başlatılan kampanya, Davos'ta yaşananlarla birlikte tavan yaptı. Kampanyanın ilk 20 gününde 8.5 milyon lira toplanırken, Davos restinden sonraki 2 günde 2.5 milyon toplanarak yardım miktarı 11 milyon liraya yükseldi.

Yardımlar, Başbakanlık'a bağlı 'Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlüğü' tarafından toplanıyor. Başbakanlıkça bu amaçla, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank şubelerinde 'Filistin İnsani Yardım Merkez Hesapları' adıyla hesaplar açılmıştı.

KOMŞUN AÇKEN TOK DURMA

Başbakan Erdoğan, 7 Ocak'ta Resmi Gazete'de yayınladığı bir genelge ile Gazze'ye yardım çağrısında bulunmuştu. Genelgesinde Erdoğan, şunları dile getirmişti: 'Komşusu açken kendisi tok yatamayan bir anlayışa sahip insanlarımızı açılan kampanyaya destek vermeye davet ediyorum.'

Yardımların Gazze'ye nasıl ulaştırılacağı Başbakanlık'ta düzenlenen bir zirveyle masaya yatırıldı. Gazze'ye gidecek bir heyet, halkın ihtiyaçlarını tespit edecek. Yardım malzemeleri de Kızılay aracılığıyla bölgeye iletilecek.
Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali, '2004'teki tsunamide, Başbakanlık ve bizim topladığımız bağışı bir havuzda biriktirmiştik. Bu örnek çalışmayı Türk milletine, inşallah Gazze'de de göstermiş olacağız' diye konuştu. Kızılay'ın tsunami bölgesinde yaptığı çalışmalar New York Times gazetesi tarafından 'örnek çalışma' diye lanse edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*