Erdoğan'ın PKK'nın elebaşları yanıtı

  • Giriş : 23.11.2007 / 15:40:00

Üsküdar'da cuma namazı kılan Başbakan Erdoğan, annesi ile ilgili gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet BeşikErdoğan, cuma namazını kılmak üzere Emniyet Mahallesi'ndeki evinden çıkarak, aynı mahallede bulunan Akabe Camii'ne geldi. Burada cuma namazını kılan Başbakan Erdoğan'a, İstanbul Valisi Muammer Güler ile Emniyet Müdür Celalettin Cerrah da eşlik etti.

Bu arada caminin önünde Başbakan Erdoğan'ı bekleyen çocuklara korumalar tarafından oyuncak dağıtıldı. Bazı çocuklar da cami çıkışında sarılarak Başbakan Erdoğan'ı öptü. Erdoğan, gazetecilerin annesi Tenzile Erdoğan'ın sağlık durumunu sormaları üzerine, annesinin bu sabah daha iyi durumda olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Düne göre bu sabah daha iyi. Şimdi tekrar ziyaretine gideceğim. Yoğun bakımdaydı ama bu yoğun bakıma alınışı aslında daha rahat bir imkanda olsun diye. Bu sabah çok daha iyi. Bu geceyi daha rahat geçirir.

İnşallah çok daha iyi olacak. Doktorların söylediğine göre fevkalade bir şey olmazsa yarın ya da pazar günü taburcu edecekler.'' Başbakan Erdoğan, bir gazetecinin, ''PKK'nın önde gelen isimlerinin yakalanıp iade edileceği şeklinde bilgiler var'' sözleri üzerine, ''Birimler, herkes görevini yapıyor.

Hem siyasi hem askeri hem diplomatik gereken neyse hepsi yapılıyor, yapılacak'' dedi. Erdoğan, bir gazetecinin, Ankara'daki bugünkü programını iptal ettiğini hatırlatarak, bu akşam Ankara'ya dönüp dönmeyeceğini sorması üzerine, Ankara'ya döneceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious