Erdogan’in Roj TV tepkisi CHP’yi böldü . .

  • Giriş : 17.11.2005 / 00:00:00

Basbakan Tayyip Erdogan’in önceki gün Danimarka Basbakani Rasmussen ile Kopenhag’da yapacagi basin toplantisina Roj TV muhabiri yüzünden katilmamasi, CHP kanadinda farkli yorumlara sebep oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zaman’a açiklamalarda bulunan Onur Öymen, terörü dogrudan veya dolayli himaye eden ülkelere karsi tavir koymanin dogru oldugunu belirtirken, Erdogan’in da yapmasi gereken davranisi sergiledigini söyledi. Öymen, bu tavrin sürekli olmasi gerektigine dikkati çekerek, “Bir yerde tavir koyup baska yerde koymazsaniz davranislariniz kuskulu olur. Terör örgütünü destekleyen baska ülkeler de var. Bunlara da ayni tavri koymak gerekiyor. Aksi takdirde yeterince inandirici olamazsiniz.” dedi. Türkiye’nin PKK konusunda gerekli adimlari atmayan Irak ve ABD yönetimine de benzer tepkileri göstermesi gerektigini anlatan Öymen, “Danimarka’da masayi terk ediyorsunuz, güzel. Peki ABD ve Irak yönetimleriyle görüsürken nasil bir tavir sergiliyorsunuz? Bugüne kadar tavir koyamadik. Umarim Basbakan bundan sonra baska ülkelerde de ayni tavri sergiler.” diye konustu.

CHP Grup Baskan Vekili Haluk Koç ise TBMM’de yaptigi basin toplantisinda bu yöndeki sorulari cevaplarken su görüsleri dile getirdi: “Sayin Basbakan, gövde gösterisi yapiyor. Temmuzda ‘Kürt sorunu benim sorunumdur’ diyerek, ‘Imrali agziyla’ gelen talepleri dikkate alarak konuyu Türkiye’nin gündemine tasiyan Erdogan’dir. Roj TV, Türkiye’nin bölünmesi için çalisan bir yayin kurulusudur. Basbakan bir taraftan onlara (PKK yanlilari) göz kirpiyor. Bir taraftan da bu tür ucuz kahramanliklar yapiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious