Erdoğan'ın sorunu hayat tarzı!

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Sağlık Bakanı Akdağ, Başbakan'ın sağlığıyla ilgili açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın epilepsiye (sara) bağlı nörolojik bir atak geçirmediğini, gizli diyabet (gizli şeker) için uzun bir teşhis dönemi gerektiğini, sadece hipoglisemi (kan şekerinin düşmesi) teşhisi konulduğunu belirtti. Akdağ, "En önemli sorun hayat tarzı. Biraz daha çalışma sürelerini kısaltarak hayat tarzını düzenlemeliyiz. Başbakan'ın çalışma temposu zaman zaman bizi de yoruyor" dedi.

CNN Türk'te yayımlanan "Ankara Kulisi" programında Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Fikret Bila'nın sorularını yanıtlayan Akdağ, hastanenin tespitlerini kabul etmek gerektiğini söyledi.
Akdağ, "Dedikodu köşelerinde yazanlar ayıp ediyorlar" diye konuştu.

Çömez'i doğrulamadı
Başbakan'ın eski özel kalem müdürü ve AKP Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Erdoğan'ın birkaç yıldır gizli şeker rahatsızlığı bulunduğunu açıklarken Akdağ, "Hastanede yapılan testlerle 'Gizli şeker var' denilmesi yanlış. Tabii bilimsel açıdan..." dedi.
Erdoğan'ın kardiyoloji uzmanı olan doktoru Koray Gürsel'in gözetiminde bulunduğunu kaydeden Akdağ, "Şu anda sıhhati çok iyi. Israrla kendisi çalışmak istedi. Ancak, 'Önümüz bayram bunu bir vesile yapmış olalım. Çoluk çocuğunuzla baş başa kalın' dedik" diye konuştu.

'Temposu düşürülmeli'
Akdağ, Erdoğan'ın temposuyla kendisini bile yorduğunu, Başbakan'ın çalışma saatlerini azaltması gerektiğini ifade etti. Akdağ, pazartesi günlerindeki tempoya dikkat çekerek, "Bakanlar Kurulu yapıyoruz, bazen sekiz saat sürebiliyor. Toplantı bittikten sonra Başbakan'ımız partiye geçerek Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı yapıyor. Kendisini ikna edeceğiz, MYK'yı başka güne alacağız. Kendi kararlarıyla biraz hayat tarzını değiştireceğiz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious