Erdoğan'ın talimatı 2 ayda yerine getirildi

Erdoğan'ın talimatı 2 ayda yerine getirildi.9377
  • Giriş : 24.05.2008 / 13:57:00

Marmaris'te, önceki yıl bayram öğle yemeği için geldiği Selimiye Köyü'ne iki iskele yapılması için talimat veren Erdoğan'ın isteği temel atıldıktan sonra iki ayda yerine getirildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yapımı tamamlanan iki iskelenin açılışı için Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın gelmesi bekleniyor.

2006 yılı Ekim ayında, Ramazan ayı sonlarında dinlenmek için Marmaris'in Bördübet bölgesindeki Golden Key Otel'e yerleşen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tatilini uzatarak Ramazan Bayramı'nı da Marmaris'te geçirdi. Başbakan, eşi Emine, kızı Sümeyye Erdoğan, Devlet Bakanı Ali Babacan ve eşi Zeynep, Denizli Belediye Başkanı AKP'Lİ Nihat Zeybekci ve eşi Ayşen'in de bulunduğu 30 kişilik bir grupla, lacivert renkli, temiz denizi, bol balığı, turizminin kalitesiyle ünlü Selimiye Köyü Sardunya Restoran'da öğle yemeğine geldi.

Yemek öncesi restoranın iskelesine tekneden zorlukla inen Başbakan Erdoğan, Köy Muhtarı Bayram Şahin'in dile getirdiği sıkıntılarda önceliği iskeleye tanıdı. Başbakan, Selimiye'ye iskele yapılması için acil ödenek çıkarılması talimatı verdi. Muhtar Şahin iskeleyle ilgili gerekli bilgi ve dökümanları Başbakanlığa ulaştırdı. Köye iki ayrı iskele yapılması için Köylere Hizmet Götürme Birliği'ne 750 bin YTL gönderildi.

Selimiye Köyü'nün 2006 yılı başlarında Özel Çevre Koruma Kurulu'na (ÖÇK) kıyı kenar ve çevre düzenleme çalışmaları için yaptığı başvuru Başbakan Erdoğan'ın da talimatıyla hızlandırıldı. Projelerin hayata geçirilmesi için ihaleye çıkıldı. 120x2.5 metrelik İskele ihalesini Koçakmar İnşaat Şirketi, 120x3 metre boyutlarında ahşap kaplamalı güneşlenme ve yürüme platformu yapımını Osman Büyüksargut üstendi. 21 Mart'ta yapımına başlanan ve 750 bin YTL'ye mal olan iskele ve yürüme platformları iki ay gibi kısa bir sürede tamamlandı.

Yaklaşık 150 tekne kapasiteli İskeleyle, yürüme platformunun hizmete girmesi için Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın beklendiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious