Erdoğan'ın 'telekulak' önlemleri

Erdoğan'ın 'telekulak' önlemleri.9734
  • Giriş : 27.03.2009 / 23:27:00

Başbakan Erdoğan telefon dinlemelerine ve ortam dinlemelerine karşı aldığı önlemleri anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan NTV canlı yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan'ın daha önce söylediği 'Ben de dinlenebilirm' şelindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine 'dinleme'yi sadece devletin kurumlarının değil başka kişilerin de yapma imkanı olduğunu söyledi.

Erdoğan önlemlerinin sorulması üzerine de telefonda önemli meseleleri konuşmadığını söyledi. Ortam dinlemelerine karşılık da bulunduğu ortamlarda dikkatli olduğunu kaydetti.

UĞUR DÜNDAR'A YANIT VERDİ

Başbakan Erdoğan, Uğur Dündar'ın Ergenekon iddianamesinde yer alan ailesi ile ilgili ifadelere gösterdiği tepkiye de yanıt verdi.

"Bu iddianameyi hazırlayan ben değilim değilim" diyen Erdoğan şöyle devam etti:

"Sayın Dündar beni ve Adalet Bakanı'nı ve benim ailemle mukayese yaparak bu işin içine neden karıştırıyor? Varsa var, yoksa yok..Yargı süreci devam ediyor. Buradan kalkıp şahsımla ilgili açıklama yapıyor. Nedir bu öfke? Bundan önce başlayan bir süreç var. Onun kimyası bozulmuş. Şu anda memuriyetini tam anlamıyla yerine getiriyor. Dürüst habercilik, geç bu işleri. Sadece memuriyetinin gereğini yapıyor. Ve seçimi farklı bir atmosferin işine sokuyor. Böyle bir iddianameyi benimle ve bakanımla özdeş konuma getirmesi nedeniyle kendisini kınıyorum"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*