Erdoğan'ın terslediği Doğan planı

Erdoğan'ın terslediği Doğan planı.10681
  • Giriş : 02.11.2008 / 08:49:00

Emre Aköz'den Aydın Doğan ile ilgili ilginç iddia... Aköz, 29 Ekim resepsiyonunda Doğan'ın 'Gül- Erdoğan çekişmesi' ile ilgili yeni planının sinyalini aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sabah gazetesi yazarı Emre Aköz'den Aydın Doğan ve şürekâsı ile ilgili ilginç iddia... Aköz, 29 Ekim resepsiyonundan yola çıkarak Doğan'ın fitilini ateşleyeceği yeni Gül- Erdoğan çekişmesinin sinyalini verdi. Aköz'e göre Doğan, köşk'ten medet umuyor.

Emre Aköz'ün ilginç iddiası...

Başbakan tersledi ya... Köşk'ten medet umuyorlar

Çok istememize ve hazırlanmamıza rağmen bir son dakika aksaklığıyla Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 29 Ekim davetine gidemedik.
Ancak orada olanları arkadaşlardan ve medyadan takip ettim. Mesela Aydın Doğan ve şürekâsı "cümbür cemaat" Köşk'te hazır bulunmuş.
Böyle bir şey yapabileceklerini aramızda salı günü konuşmuştuk. Bir arkadaş "Yazıyı gördün mü abi " diye girmişti odama: "Hakikaten kıvrak kalemmiş; dansöz gibi. "
İtiraz etmiştim: Dansözlüğü doğru da, gerçek bir kıvrak kalem, yüzsüzlüğünü böyle açık etmez. Hiç olmazsa zevahiri kurtarmak için maruzatını birkaç aya yayar.
" Bu tornistan vaziyeti nereden çıkmıştır sence? " Sanırım Başbakan Erdoğan ile papaz olunca, Cumhurbaşkanı Gül'e yanaşmaya çalışacaklar. Bu yazı onun sinyali.
" İşe yarar mı peki? "
Bence yaramaz. Onlar Gül ile Erdoğan arasında ciddi bir çekişme olduğu varsayımıyla bunu yapıyor. Alıştıkları, bildikleri oyun bu: ' Böl ve yönet' ya da ' rakipleri kızıştır'. Belki geçen yıl Çankaya seçimi bağlamında birtakım rahatsızlıklar olmuştur ama şu anda ortada bunların maniple edebileceği cinsten bir ' yapısal çatışma' yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*