Erdoğan'ın Uşak mitinginde hedef CHP ve Baykal'dı

Erdoğan'ın Uşak mitinginde hedef CHP ve Baykal'dı.17828
  • Giriş : 11.07.2007 / 08:38:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşları karanfil atarak selamladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP'nin dikili bir ağacının olmadığını söyleyen Erdoğan, "Felaket tellallığı yaparak oradan nemalanmak ister" dedi.Uşak Cumhuriyet Meydanı'nda partisince düzenlenen mitinge, eşi Emine Erdoğan ile katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşları karanfil atarak selamladı.

Yaptığı konuşmada, Ankara'ya mahkum bir hükümet olmadıklarını, olmayacaklarını ifade eden Erdoğan, 22 Temmuz seçimlerinden sonra da aynı kararlılıkla yola devam edeceklerini söyledi. 4.5 yıllık iktidarları boyunca yaptıklarını sıralayan Başkanan Erdoğan şöyle konuştu:

KURU SIKI ATMIYORUZ

''Biz matematik ortaya koyuyoruz. Rakamları ortaya koyuyoruz. Hesapla, kitapla konuşuyoruz, kuru sıkı atmıyoruz. Bizim dışımızdakiler 'cek, cak'la konuşuyor. Hiç bir zaman bu ülkede CHP'nin bir dikili ağacı olmamıştır, olmaz. Sadece affedersiniz, hep belli felaket tellallığı yaparak oradan nemalanmak ister, derdi budur. Ya arkadaş bir de yaptığını söyle.'' Partililerin, ''Vur vur inlesin, Deniz Baykal dinlesin'' sloganı atmaları üzerine Erdoğan, ''2 türlü vuruş vardır. Biri kavgacı üslup, terörist, anarşist onların vuruşu, bir de demokratik vuruş vardır. Benim halkım demokratik vuruşunu sandıkta 22 Temmuz'da yapacak'' dedi.

UZAN, ÇEAŞ VE KEPEZ’İ İSTEDİ

GP lideri Cem Uzan'ın kardeşi Hakan Uzan'la görüştüğü yönündeki iddiayla ilgili olarak ise Erdoğan, iki kardeşin kendisinden çok kez randevu istediğini, bir kez kardeş Uzan'a randevu verdiğini söyledi. Görüşmede Hakan Uzan'ın kendisinden ÇEAŞ ve KEPEZ'i talep ettiğini anlatan Erdoğan, "Dedik ki, kusura bakma. Borcunuzu ödeyin, ondan sonra gereği yapılır" diye konuştu.

DIŞARIDAN ADAY ASLA OLMAZ

Başbakan Erdoğan başkanlığında önceki akşam toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısına Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmalarının yaşandığı iddia edildi. Toplantıda CHP lideri Deniz Baykal'ın Sezer modelinde olduğu gibi "yeni cumhurbaşkanı TBMM dışından seçilsin" açıklamasının değerlendirildiği öğrenildi. Başbakan Erdoğan'ın toplantıda, "Cumhurbaşkanı Meclis içinden seçilmeli. Uzlaşmaya evet. Ama uzlaşma azınlığın çoğunla tahakkümü olmamalı. Dayatmaya hayır" dediği öne sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious