Erdoğan'ın yaşamak istediği şehir?

Erdoğan'ın yaşamak istediği şehir?.8599
  • Giriş : 12.02.2009 / 13:20:00
  • Güncelleme : 12.02.2009 / 12:56:45

''İstanbul sevdalısıyım" diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşamak istediği ikinci kent belli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gazeteci Ömer Şahin'in hazırlayıp sunduğu Kanala TV'deki "Görüş Farkı-Seçim 2009" programına katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek çarpıcı açıklamalar yaptı.Başbakan Erdoğan'a ait olduğu söylenen "İstanbul'da yaşamasam Konya'da yaşardım"sözü Akyürek tarafından teyit edildi. Akyürek, "Bize de öyle ilettiler. Öyle duyduk. Sayın başbakanımız Konya'yı çok seviyor, onu söyleyeyim. Sağolsunlar. Konya yatırımlarıyla çok ilgili. Bu bizim için şaşırtıcı değil, bir şeref" dedi.

Konya'nin simgesi olan Mevlana'nın isminin ticari marka olarak kullanılması da artık engellenecek. Artık "Mevlana" isimli kebapçı, kasap,kuruyemişçi,berber olmayacak. Tahir Akyürek, Belediye'ye ait "Mevlana Otoparkı" adını değiştireceği sözünü de canlı yayında verdi. Akyürek, bu konuda çarpıcı bir anekdot aktardı. İşte ABD'li komedyenin anlattığı o olay:

"Bir gün CNN'de Amerikalı komedyenin bir programını izledim. 4 yıl önceydi bu. Orada "Konya'yı biliyor musunuz?" dedi topluluğa. Siyahi bir komedyendi. Pek bilen çıkmadı. "Mevlana Celaleddin Rumi'yi biliyor musunuz?" dedi. Rûmî olarak tanınıyor. O zaman yarısının eli kalktı salondakilerin. "Ben" dedi, "Onun kentine gittim Mevlana'yı ziyaret için. Bir baktım bir kapıda 'Mevlana' yazıyor. İçeriye girdim. Tıraş yapıyorlardı. Bir başka kapıya gittim, et satıyorlardı. Öyle bir gündem yaptı ki... Mevlana Kasabı, Mevlana Berberi gibi isimleri eleştirdi. Böyle hicvetti. Bu da bize bir ders oldu. Yani engellemeye çalışıyoruz, caydırıyoruz. Türkçe topluluğu var üniversitemizde. Onların faaliyetlerine destek veriyoruz. Azaldı, artık daha dikkatli kullanılıyor. Gönül ister ki hiç kullanılmasın."

MHP'li Yavaş, canlı yayında Gökçek ve Karayalçın'dan randevu istedi

Görüş Farkı'nın ilk bölümüne katılan MHP Ankara Büyükşehir adayı Mansur Yavaş, A aracılığıyla rakipleri Melih Gökçek ve Murat Karayalçın'a Kanal A aracılığıyla mesaj gönderdi ve onları ziyaret etmek istediğini söyledi. Yavaş, "Herkes duymadan bir görüşme talep edilirse yanlış anlaşılabilir. Canlı yayından talep ediyorum. Kendilerine hayırlı olsun diyeceğim. Beypazarı baklavası götürürüm, onu yeriz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*