Erdoğan'ın yere göğe sığdıramadığı vali

Erdoğan'ın yere göğe sığdıramadığı vali.11290
  • Giriş : 29.11.2008 / 15:16:00

Kızılcahamam kampında konuşan Başbakan Erdoğan, 81 ilin valisine örnek olsun diye bir ilin valisini göklere çıkardı. İşte o vali ve Erdoğan'ın övme sebebi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kızılcahamam'da gerçekleştirilen AK Parti 13'ncü İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Muş Valisi Erdoğan Bektaş'ı 81 ilin valisine örnek gösterdi.

Yerel yöneticilere halkın arasına karışmalarını tavsiye eden güvenlik güçlerinden kendisine gelen uyarılara rağmen halkın arasına karışmaktan geri kalmayacağını belirten Erdoğan, aynı şeyi valilerden de istedi.

Halka hizmet götürmede Muş Valisi Erdoğan Bektaş'ı örnek gösteren ve övgüyle bahseden Erdoğan, Vali Bektaş'ın yaptığı hizmeti şöyle anlattı:

"Geçenlerde bir mezradan beni bir vatandaş arıyor. Gece saat 01.'de... "Bizim köyün yolu yok."

- "Kaç hane" dedim.

- "10-15 hane" dedi...

-"Peki nerden gidip geliyorsunuz" dedim

- "Yürüyerek gidip geliyoruz. Su yok" dedi...

Neyse ben vatandaşın telefonunu aldım. Aradım o ilin valisine söyledim....Haydi isim de vereyim. Muş Valisi... Vali konuyu biliyormuş ama yolu bu yılın programına koymamış. Ben kendisine konuyu aktarınca, sağolsun valimiz yolu programa almış. Şu anda 10,5 kilometrelik yolun 8,5 kilometrelik bölümü bitmiş. Amam malum bölgede kış şartları var. İki kilometrelik bölüm ve bir küçük köprü eksik.

Mezradaki vatandaş bu kez yine beni telefonla aradı, teşekkür ediyor. Sordum kendisine; "Yol bitti mi?" diye...
"Eksiği var ama çoğu bitti, kalanı da yaza biter inşallah, çok teşekkür ederim Sayın Başbakanım" dedi. Vatandaş inanmış yolun yapılacağına... Bize Muş Valisi gibi valiler lazım. Diğer illerimizin valilerinden de bu türden vatandaşlara karşı hassasiyet bekliyoruz."

İLK DEFA YOL SEVİNCİ YAŞADILAR

Başbakan Erdoğan'ın övgülerine mazhar olan bu olay geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. Muş'un İnardı köyüne bağlı mezralara yol yapılması için çalışmalara bu ayın ortalarında başlandı. Yıllardan beri yolları olmayan, katırlar ile ulaşımlarını sağlamaya çalışan Ergari, Nevale ve Altıkardeş mezralarındaki vatandaşlar, yol sevinçleirni yaşadılar.

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından başlatılan çalışmalar doğrultusunda ekipler yol yapılması için etüt çalışmalarını tamamladılar. Sarp arazide çalışma yapmak zorunda kalan ekipler zor şartlarda çalışarak, Muş merkeze 80 kilometre uzaklıkta bulunan mezralara yol götürecekler.

Muş'un güney kesiminde bulunan dağlık bölgede bulunan İnardı köyüne kadar araçla giden ve daha sonra mezralarına katır sırtında veya yaya olarak gitmek zorunda kalan vatandaşlar, mezralarına yol yapılmasını sabırsızlıkla beklediklerini söylemişlerdi...

İŞTE ERDOĞAN'IN ÖVDÜĞÜ VALİ BEKTAŞ

Muş Valisi Erdoğan Bektaş'ın Muş Valiliği web sitesinde yer alan özgeçmişi şöyle:

1960 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk ve orta öğrenimi Trabzon Tonya'da, Liseyi Trabzon'da, Yüksek Öğrenimini İ.Ü.Hukuk Fakültesinde tamamladı.

İstanbul'da Avukatlık ve Hakimlik stajı yaptı. İstanbul Valiliği Kaymakamlık Adaylığı, Söğüt, Aliağa Kaymakam Vekilliği, Mut, Karaçoban, Kurtalan, Osmaneli, Manyas, Söğütlü ve İnegöl Kaymakamlığı, Elazığ ve Kırşehir Vali Yardımcılıklarında bulundu. Vali Erdoğan Bektaş evli ve üç çocuk babasıdır.

Üsküdar Kaymakamı iken Bakanlar Kurulunun 21/04/2008 gün ve 13529 sayılı kararı ile Muş Valiliği görevine getirildi. 09/05/2008 tarihinden itibaren Muş Valisi olarak görev yapmaktadır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*