Erdoğan’ın yerini Gül alır

  • Giriş : 26.02.2007 / 00:00:00

Şener, AKP’nin başına Gül’ün geçeceğini söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde, AK Parti’nin başına Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün geçeceğini söyledi.

Sivas’ta yerel bir televizyon programına katılan Şener, cumhurbaşkanlığı tartışmalarını değerlendirdi.

Bakan Şener, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı durumunda AK Parti’nin başına Abdullah Gül’ün geçmesi konusunda parti içinde bir mutabakat olduğunu belirtti.

Şener, konuşmasında, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olmasının siyasi istikrarı pekiştireceğini de ifade etti.

"Erken seçim demek doğru olmaz"

Abdüllatif Şener, erken seçim konusuna da netlik getirdi ve bundan sonra ister 4 Kasım isterse de başka bir tarihte seçim yapılması durumunda buna erken seçim demenin doğru olmayacağını belirtti.

Şener, ’’Çünkü Türkiye’de parlamento geleneği dört yılda bir seçimin yapılmasıdır. Bu dönem, dört yılı aşkın beşinci yılın içerisinde’’ dedi.

Türkiye’de geçmiş iktidarların başarılı olamadığı pek çok şeyde AK Parti’nin başarılı olduğunu bildiren Şener, ’’AK Parti, başarılı olmak için mücadele etmiştir. Bu ülkede yaşayan insanların duygularını, düşüncelerini Meclis kürsüsüne taşımak için, iktidara taşımak için ne gerekiyorsa onu yapmıştır’’ diye konuştu.

Türkiye’nin daha önce, ’inişler, çıkışlar yaşayan, ekonomisi bir taban, bir tavan yapan, zaman zaman da krizler yaşayan bir ülke olduğunu’ hatırlatan Şener, AK Parti iktidarıyla ekonomide istikrarın inşa edildiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious