Erdoğan'ın Youtube'da izlediği o şey

Erdoğan'ın Youtube'da izlediği o şey.8946
  • Giriş : 22.11.2008 / 02:00:00
  • Güncelleme : 22.09.2016 / 12:20:23

Deniz Baykal'ın çarşaflı kadınlara CHP rozeti takması ile başlayan tartışmaya Başbakan Erdoğan da katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Erdoğan, Hindistan gezisinde uçakta gazetecilere bu konuda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Youtube filan onlara bir girerseniz, oralarda aynı partinin bazı toplantılarında maalesef bırakın çarşaflıyı, başörtülülerin dahi oralara nasıl sokulmadığını, onlara karşı nasıl bir mücadele yürütüldüğünün belgeleri bizim elimizde var'' diyerek, CHP'nin türban açılımı konusundaki tavrını ortaya koydu.

"ÇIKARIN ŞUNU GÖZ ZEVKİMİ BOZUYOR"

Başbakan Erdoğan'ın, gazetecilere Youtube'dan izlediğini söylediği videodaki olay geçtiğimiz yıl Kırşehir'de yaşanmıştı. Kırşehir'de bir yerel gazetede muhabir olarak çalışan Fatma Alkan isimli türbanlı gazetecinin, toplantı salonunda türbanlı bulunmasından rahatsız olan CHP'li Meclis Üyesi Saadet Balcı, türbanlı gazeteciye, 'Türbanlı bir şekilde karşımda oturman göz zevkimi bozuyor' diyerek salondan çıkarttırmaya çalışmıştı.

Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda Belediye Başkanı Halim Çakır başkanlığında bir araya gelen meclis üyeleri, gündemdeki konuları masaya yatırırken, toplantının ilerleyen dakikalarında CHP'li Belediye Meclis Üyesi Saadet Balcı tarafından türbanlı basın mensubuna sözlü saldırıda bulunuldu.

Kırşehir Çınar Gazetesi'nde muhabir olarak çalışan Fatma Alkan isimli türbanlı gazetecinin, toplantı salonunda türbanlı bulunmasından rahatsız olan CHP'li Meclis Üyesi Balcı, türbanlı gazeteciye, 'Türbanlı bir şekilde karşımda oturman göz zevkimi bozuyor' derken, Balcı'nın bu açıklaması Ak Partili Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir'i çileden çıkardı. CHP'li Meclis Üyesine sinirlenen AK Partili Meclis Üyesi Özdemir, 'Gözün bozuluyorsa gözlük tak' diyerek tepki gösterdi. Toplantıda, Belediye Başkanı Halim Çakır da türbanlı gazeteciye sahip çıkarken, 'Bu toplantıya her vatandaş katılabilir. Buna kimse karışamaz' dedi. Türbanlı gazeteci Fatma Alkan, CHP'li meclis üyesinin sözlü saldırılarına rağmen toplantıyı basın masasında takip
ederken, toplantı bitiminde salondan ayrılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*