Erdoğan'la gurur duyan Yahudi yazar

Erdoğan'la gurur duyan Yahudi yazar.10705
  • Giriş : 05.02.2009 / 13:45:00

Yahudi yazar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir mesaj yolladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta Peres'e sert çıkıp, 'İsrail barbarlığı zalimliğin de ötesinde' sözlerini alıntıladığı Yahudi yazar, Erdoğan'a bir mesaj yolladı...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tarihi bir anın yaşandığı Davos'ta tansiyonun en fazla yükseldiği bir anda iki İsrail vatandaşından alıntıladığı yazıları okuyarak İsrail'e duyulan öfkeyi dile getirmişti. Alıntılanan yazılardan "İsrail barbarlığı zalimliğin de ötesinde!" sözleri İsrailli şarkıcı Gilad Atzmon'un Timeturk.com sitesinde Türkçeye çevrilen yazısından alınmıştı. İsrailli şarkıcı olayın ardından sessizliğini bozdu ve aynı siteye bir mesaj göndererek yazısının alıntılanmasından duyduğu gururu dile getirdi.

Başbakan Erdoğan'ın Davos'ta tansiyonun yükseldiği dakikalarda İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e dönerek söylediği sözler arasında, İsrailli Şarkıcı Gilad Atzmon'un Timeturk.com adlı internet sitesinde yayınladığı bu çarpıcı cümle de vardı.

ERDOĞAN HAKKIMDAKİ KAMPANYALARDAN ETKİLENMESİN

Erdoğan'ın o tarihi anlarda kendi yazısını alıntılamasından dolayı gururlanan Yahudi şarkıcı Gilad Atzmon, Erdoğan'ın Davos çıkışından sonra Timeturk.com'a maille bir mesaj yolladı.

Yazısının alıntılanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Atzmon, Peres'e gösterdiği tepkiden dolayı hayran kaldığını açıkladığı Başbakan Erdoğan'ı, kendisi hakkında yapılacak kampanyalara karşı uyardı. Mesajında Erdoğan'a, “Benim aleyhime Yahudilerin orada yaptıkları karalama kampanyalarından da etkilenmesin.” tavsiyesinde bulunan Gilad Atzmon barışın geleceğini de müjdeliyor.

“TÜM SÖYLEDİKLERİ YALAN”

Dünyaca ünlü Yahudi sanatçı Gilad Atzmon'un mesajı şöyle: “Özellikle Timeturk'e teşekkürlerimi sunmak isterim. Sizin şahsınızda Tayyip Erdoğan'a bu haklı davada sergilediği onurlu duruştan dolayı teşekkür ederim. Şimon Peres gibi bir savaş suçlusuna karşı göstermiş olduğu o davranışa hepimiz hayran kaldık. Benim aleyhime Yahudilerin orada yaptıkları karalama kampanyalarından da etkilenmesin. Ayrıca son olarak şunu söylemek istiyorum; Onların tüm söyledikleri yalan ve öldürmeyi meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Barış her zaman üstün gelecektir ve Erdoğan başta olmak üzere tüm Türk halkına selam olsun.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*