Erdoğan'dan Baykal'a cevap

  • Giriş : 23.04.2007 / 00:00:00

Deniz Baykal’ın meclis kürsünde yaptığı konuşmayı değerlendiren Erdoğan muhalefete kendi adayını belirleme çağrısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TBMM Genel Kurulunda , açılışının 87. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle özel gündemle yapılan toplantıda konuşan CHP Genel Başkanı Baykal siyaseti gerdi .

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal konuşmasında iç siyasete girerek gerilimi yükseltti. Baykal, "Cumhuriyette sivil askerle, kadın erkekle, doğulu batılıyla eşit olacaktır. 87 yıl önce milli devlet temeli atılmıştır. Ülke olarak barış ve istikrarımızın kaynağı cumhuriyetin değerleridir." Dedi. Baykal ayrıca Cumhurbaşkanı ’ kapı kulu olarak seçilecek’ sözleriyle özel oturumu gerdi.

Oturum sonrasında Baykalın konuşmasını kuliste değerlendire Başbakan Recep Tayyip Erdoğan muhalefete aday belirleme çağrısında bulundu.

Erdağan ’’Bütün ifadelerini milletin takdirine bırakıyorum. Bugün bayram günüydü,ben bayrama yakışır şekilde konuştum. Baykal’ın konuşması bayram konuşması mıydı? Yoksa ülkede çatışma ve gerilimi tırmandıran bir konuşma mıydı? Bunu milletimiz gereken yere koyacaktır. Baykal’ın yapısında uzlaşma yoktur. Meclis çatısı altında bulunanlara saygısızlık yapan hakaret eden bir konuşmaydı. Seçilecek Cumhurbaşkanını kendisi belirlemeye çalışıyor. Muhalefetin adayı da önemli. Sadece bizim adayımız önemli değil, muhalefetin adayı da önemli. Çıksın kim aday olacaksa olsun. İsterse kendisi de aday olsun. Biz Baykal’ın verdiği zamana göre mi açıklama yapacağız. Çıkın adaylığınızı açıklayın.Bizim bir taktiğimiz stratejimiz var, ona göre hareket ediyoruz.’’ dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious