Erdoğan'ın Büyükanıt görüşmesi

  • Giriş : 29.09.2006 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan’ın ABD ziyareti öncesinde Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile görüşmesiyle ilgili Başbakanlıktan yazılı bir açıklama yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakanlık Merkez Bina’da yapılan ve yaklaşık 1,5 sat süren görüşme talebinin Başbakan Erdoğan’dan geldiği belirtiliyor. Başbaşa yapılan görüşmenin ardından Başbakanlıktan görüşme ile ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Sayın Başbakanımız ABD’ye yapacağı resmi ziyaret öncesinde gündemde yer alan bazı konuları değerlendirmek üzere Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile bir görüşme gerçekleştirmiştir. Sayın Başbakanımızın daveti üzerine Başbakanlık Merkez Bina’da gerçekleşen görüşmede, terörle mücadele ve Lübnan’da konuşlandırılacak UNISIL gücüne katkı konuları ele alınmıştır." denildi.

Görüşmede Başbakan Erdoğan’ın terör örgütünün faaliyetleri ve son durumu hakkında Orgeneral Büyükanıt’tan bilgi aldığı öğrenildi. Başbakan Erdoğan, bugün çıkacağı ve ana gündem maddesi PKK ile mücadele olan ABD gezisi öncesinde Orgeneral Büyükanıt ile bir durum değerlendirmesinde bulundu. Görüşmede Türkiye’nin, Kuzey Irak’ta ki PKK faaliyetlerini tamamen bitirilmesi konusunda ABD Başkanı Bush’a yapacağı talebin çerçevesi ele alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious