Erdoğan'la Baykal davalık

  • Giriş : 17.03.2007 / 00:00:00

Erdoğan-Baykal arasındaki tartışma yargıya taşınıyor

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan ile CHP lideri Baykal arasındaki "örtülü ödenek" tartışması yargıya taşınıyor. Erdoğan, "Sahtecilikten ceza alan kişiyi örtülü ödeneğin başına getirdi" diyen Baykal’a, tazminat davası açma hazırlığında.

NTV’nin haberine göre, Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Deniz Baykal’ın ortaya attığı iddiaları mahkemeye taşıyacak.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Başbakan Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hesaplarının bulunduğu şube müdürünün, sahte diploma ile genel müdür yardımcılığına kadar yükseldiğini, ardından da Erdoğan tarafından örtülü ödeneğin başına getirildiğini öne sürmüştü.

Deniz Baykal’ın iddiaları Başbakan Erdoğan’ı harekete geçirdi. Edoğan, hukukçu kurmaylarına Baykal’ın konuşmasının incelenmesi talimatı verdi.

Başbakan Erdoğan’ın hukukçu kurmayı ve Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı NTV’ye yaptığı açıklamada, Baykal’ın grup konuşmasının deşifresinin ardından Başbakan’ın kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Baykal’dan tazminat talep edeceklerini söyledi.

Yazıcı, CHP lideri için, "Baykal freni patlamış bir kamyon gibi nereye çarpacağı belli değil. Bu arada kendi aksının kırıldığının da farkında değil. Hem siyaset hem etik dışı davranıyor" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious