Ereğli'de 11 ilköğretim öğrencisi zehirlendi

  • Giriş : 14.12.2006 / 00:00:00

ilköğretim okulu öğrencileri, "Yerli Malı Haftası"nda, evden getirilen ve satın aldıkları yiyecek ve içeceklerden zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Çiğdemli köyünde, ilköğretim okulu öğrencileri, "Yerli Malı Haftası"nda, evden getirilen ve satın aldıkları yiyecek ve içeceklerden zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Çiğdemli İlköğretim Okulu'nda bugün "Yerli Malı Haftası" kutlandı. Kutlamalar için okula, ailelerin hazırlayıp getirdiği pasta, kek ve kurabiyenin yanısıra dışarıdan satın alınan cipsi yiyen ve kolayı için öğrencilerin bazılarında bir süre sonra mide bulantısı başladı.

Midesi bulananların sayısı artması üzerine okul idaresi, 1'i ağır 11 öğrenciyi ilk önce Süleymanbeyler Sağlık Ocağı'nda ardından da Ereğli Devlet Hastanesi'nin acil servisine getirdi. Zehirlenen öğrencilerin acil servisteki tedavileri devam ediyor. Kader, Bahar, Meral, Selda ve Hacer Yaman, Büşra İpek, Kader Keskin, Pınar Şebek, Hasret Cengiz, Muhammet Aydoğan ve Tarık Ayyıldız isimli öğrencilere hastanede serum takıldı.

Acil servise akın eden öğrenci velilerinin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar'da acile gelerek öğrencileri ziyaret etti. Akpınar, öğrencilerin korkulacak bir durumlarının olmadığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious