Ereğli'de öğrenciler, daha temiz bir ilçe için yürüdü

  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Zonguldak'ın Ereğli İlçe Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği çevre etkinliğinde öğrenciler, "Daha temiz bir Ereğli için kirletmeyelim" çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İlçede bulunan ilköğretim okullarının çevre kulübü üyesi yaklaşık 500 öğrenci ile öğretmenlerin yer aldığı çevre yürüyüşü etkinliğine Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık, İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Altan Ünlü, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Turan Akpınar ve meclis üyeleri de katılarak destek verdi.

Sahil bandında toplanan öğrenciler, hazırladıkları pankartlar ve el ilanlarıyla vatandaşları çevreye karşı duyarlı olmaya davet etti. Çevre temizliği de yapan öğrenciler, ayrıca Çınaraltı mevkiinde TED Koleji'nin orkestrası eşliğinde çevreyi anlatan resimler çizdi.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık ise herkesi ilçeye sahip çıkmaya davet ederek, "Bugün burada öğrencilerimizle birlikte fiili olarak bir çevre etkinliği gerçekleştiriyoruz. Amacımız; insanları çevreye karşı bilinçlendirmek ve bu güzelliklerin hepimizin olduğunu göstermek. Vatandaşlarımızdan rica ediyorum lütfen çevreyi kirletmeyelim ve yerlere tükürmeyelim" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, öğrenciler çevre yürüyüşü yaparken, Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından sahil bandı deterjanlanarak yıkandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious