Ereğli'de taşlı sopalı kavga

  • Giriş : 01.04.2007 / 00:00:00

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Yurtsever Cephe üyesi bir grup ile Ülkücü grup arasında taşlı sopalı kavga çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kavga sırasında 10 kişilik bir grubun arasında kalan Yurtsever Cephe üyesi bir genci linçten polis kurtardı. Yurtsever Cephe üyesi yaklaşık 40 kişi bir binaya sığınırken, yaklaşık 500 kişilik grup "Kahrolsun PKK" sloganları attı.

Dün, Belediye Meydanı'nda "ABD'den korkmuyoruz" sloganıyla bir imza kampanyası başlatan Yurtsever Cephe üyesi olduklarını söyleyen 4 kişi ile 6 kişilik Ülkücü grup arasında kavga çıktı. Kavgada Yurtsever Cephe üyesi iki kişi yaralandı. Polis kavgaya karışanları gözaltına aldı.

Bugün saat 14.00 sıralarında Belediye Meydanı'nda toplanan 40 kişilik grup, dün arkadaşlarına yapılan saldırıyı kınamak için bildiri okumak istedi. Bu sırada grubun yanına yaklaşan 10 kişilik karşı bir grup "Kahrolsun PKK" sloganları atmaya başladı. Yurtsever Cephe üyesi grubun ellerindeki sopaları göstermesi üzerine iki grup birbirine girdi. Polis grupları güçlükle ayırdı. Ülkücü grup ara sokaklara kaçarken, polis diğer grubu da uzaklaştırmak istedi.

Bu sırada ara sokaklarda toplanan yaklaşık 50 kişilik ülkücü grup, polisleri aşarak karşı gruba yeniden saldırdı. Yaşanan arbedede taşlar ve sopalar havada uçuştu. Kavga sırasında Yurtsever Cephe üyesi bir kişi 10 kişilik bir grubun arasında kaldı. Aldığı tekmelerle yere düşen ve linç edilmek istenen genci bir polis memuru korumaya çalıştı. Polis memuru, grubun arasında kalan genci çıkararak binaya soktu.

Yurtsever Cephe üyesi grup, olaya müdahale etmekte güçlük çeken polisin de yardımıyla Belediye Meydanı'na 150 metre uzaklıkta Eğitim-Sen'in lokalinin bulunduğu binaya sığındı. Bu sırada sayıları giderek artarak yaklaşık 500 kişiyi bulan karşı grup, taşlarla binanın camlarını kırarken, "Kahrolsun PKK" sloganları atarak binanın önünde bekleyişlerini sürdürüyor. Zonguldak'tan takviye polis ve panzer kuvveti geldiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious